1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Azure Data Box Önizleme Olarak Kullanımda

Azure Data Box Önizleme Olarak Kullanımda

032418_1009_AzureDataBo1.png

’un Önizleme olarak hizmeti sunulduğu geçtiğimiz günlerde yapılan bir duyuru ile açıklandı. Güvenli aktarma aygıtları kullanarak yüzlerce terabayt veriyi Azure’ye yüksek hızla taşımak için ’ı kullanabilirsiniz. Verilerinizin taşınması için firmaya özel, güvenli ve müdahaleye karşı dayanıklı bir aktarma cihazı gönderilerek ve uçtan uca lojistiği yapılarak transfer sağlanıyor.

Azure Data Box , müşteriler için aşağıdaki gereksinimleri karşılamak üzere oluşturulmuştur:

• Hızlı: Kiralayın, doldurun ve geri iade edin – hepsi 10 gün içinde – Azure portalından her şeyi takip edin.

• Güvenli: Kurcalamaya karşı korumalı dayanıklı cihaz ile verileriniz 256 bit AES şifreleme ile güvende.

• Dayanıklı: Dış ambalajlamaya gerek duymadan nakliye tehlikelerine karşı dayanıklı tasarım.

• Kolay kullanım: Ağınıza doğrudan bağlanır ve yaklaşık 100 TB’lık veriyi depolar.

• İş Ortağı Desteği: Endüstri lideri Azure ortakları ile entegredir.


Resim-1

Azure Data Box önizlemesinin parçası olmak için sizlerde bu linkten kayıt olabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Azure Data Box, , ,,,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap