1. Ana Sayfa
  2. EMS
  3. Azure Active Directory Premium Nedir? – Company Branding – Bölüm 2

Azure Active Directory Premium Nedir? – Company Branding – Bölüm 2

Azure Active Directory Premium yazı serimizin bu bölümünde Company Brand özelliğine değineceğiz. Olaya aslında farklı açıdan bakarak bu yazıya başlamak istiyorum. Bildiğiniz gibi web siteleri şirketlerin görünen yüzü. Bu sebepten dolayı tasarımımızın her zaman güzel ve şirketi anlatıyor olması gerekmektedir. Arka planda o kadar satır kod yazılır fakat her zaman işin en çok övgü alan kısmı tasarım tarafıdır. (Yazılımcılara haksızlık) Company Brand özelliğinde de Azure Active Directory Premium kullanan şirketlerin ilk Customize ettiği yer olduğunu görüyoruz. ( Yine tasarım ön planda ) Bu bölümde bizde küçük bir örnek yaparak Azure arayüzümüzü görselleştireceğiz.. Bu kadar konuştuğuma bakmayın son derece basit.

https://manage.windowsazure.com veya https://portal.azure.com ile oturum açıyoruz. Daha sonra ise soldaki ikonlardan Active Directory buluyoruz ve Configure > Customize Branding tıklıyoruz.


Resim-1

Şirketimize ait logolarımızı buradan kendi yapımıza göre değiştirebiliyoruz. Her adımı tek tek açıklamayacağım. Detay bilgi için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz;

https://azure.microsoft.com/en-us/documentation/articles/active-directory-add-company-branding/

Ben örneğimde Banner logomu değiştireceğim ve beni karşılayan kocaman resim olan yani teknik adı ile Sign-in Page Illustration ı değiştireceğim. Resimlerinizi eklemeden önce soru işareti(?) tıklamanızı tavsiye ederim. Sebebi ise resimleri eklerken bazı kısıtlamaların olmasından. Eski adı Tile Logo’ nun adının Square logo olarak değiştirildiğini görüyoruz. Sign-in Page Text ise sağ altta ek notlarınızı girebileceğiniz alandır. Resim 6 da sağ en alt köşede yer alan By Hasan Dimdik buna örnektir.


Resim-2

Tekrar oturum açmak isteğimizde logomuzun geldiğini görüyoruz.


Resim-3


Resim-4

En çok değiştirilen ise Sign-in Page Illustration bölümüdür. Ben kendime göre bir resim ekledim.


Resim-5

Tekrar oturum açmak istediğimde ise son derece görsel bir arayüz beni karşılıyor.


Resim-6

Son derece basit şekilde giriş arayüzümüzü değiştirmiş olduk. Sektörde proje yaptığımız tüm firmaların ilk talepleri arasında yer alıyor!

Umuyorum Faydası Dokunmuştur

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

https://www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Profesyonel iş hayatıma 2008 yılında başladım. 10 Yıllık dönem içerisinde teknikerlikten başlayarak bir çok farklı pozisyonda çalıştım. Dünyanın en büyük sigorta şirketleri arasında yer alan Allianz Türkiye’de Kıdemli Sistem Uzmanı olarak çalışmaktayım. Profesyonel iş yaşantımın dışında yönetim kadrosunda yer aldığım mshowto.org sitesinde gönüllü yazarlık yapmaktayım. 15+ konferansta konuşmacı olarak yer aldım. 150+ makale ve bu yazı serisi ile birlikte beşinci E-Kitabımı yazmanın mutluluğunu yaşamaktayım. İki defa TRT Kent Radyosunda söyleşi yapma deneyimini yaşadım. MCSE,MCPS,MS ve Tenable Certificate of Proficiency ünvanlarına sahibim. Aynı zamanda 2 yıl Microsoft Enterprise Mobility MVP ünvanına layık görüldüm. MVP | Enterprise Mobility ,2016,2017 MCSE | Server Infrastructure MCSA | Server 2012 MCPS | Microsoft Certified Professional Microsoft Specialist : Server Virtualization with Windows Server Hyper-V and System Center Specialist Tenable Certificate of Proficiency Cyberoam Certified Network & Security Professional Backup Academy Certified Professional

Yorum Yap