İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Exchange Server 2010
  3. An IIS Directory Entry Couldn’t Be Created. Access Denied Hatası Çözümü

An IIS Directory Entry Couldn’t Be Created. Access Denied Hatası Çözümü


An IIS Directory Entry Couldn’t Be Created. Access Denied Hatası Çözümü. Office 365 Hybrid geçişinizi 2010 ortamından da gerçekleştirebilirsiniz. Bu geçişin hazırlıkları esnasında karşılaşabileceğiniz hatalardan bir tanesi de “An IIS Directory Entry Couldn’t Be Created. Access Denied”‘dir.


Resim-1

EMC’da Server Configuration -> Access bölümüne ulaştığınızda aşağıdaki hata karşınıza gelebilir.

“An IIS directory entry couldn’t be created. The error message is Access is denied. HResult = -2147027891 It was running the command ‘-Owa-VirtualDirectory’.


Resim-2

Bu hata ile karşılaşıyorsanız EMC’da Server Configuration -> Client Access > Address Book Distubution alanını da boş görürsünüz.

Bu sorunu çözmek için varolan Exchange Server’larınızın Local Users and Groups içerisinde Administrators grubuna “Exchange Trusted Subsystem” grubunun üye olduğunu kontrol edebilirsiniz. Eğer “Exchange Trusted Subsystem” grubu Exchange Server’lar üzerindeki Local Administrators grubuna üye değil ise eklemeniz sorunu çözecektir.


Resim-3

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

https://www.mshowto.org

 

TAGs : , Access Denied hatasi nedir, Access Denied, Access Denied cozumu, Access Denied IIS, Access Denied exchange, Access Denied exchange server, An IIS directory entry couldn t be created, -2147027891 It was running, the command Get-Owa-VirtualDirectory, Exchange Trusted Subsystem

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap