1. Ana Sayfa
  2. Server 2012
  3. Active Directory Migration İçin Türkçe Doküman – Durmayın İndirin!

Active Directory Migration İçin Türkçe Doküman – Durmayın İndirin!


Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle birlikte şirketlerde, yeni sistemin avantajlarından faydalanmak için teknolojiye uyum sağlamak için yapılarını güncellemeye ve yeni sürümlere Migrate etmeye başladı. Bende Bu dokümanda 2003 ile başlayarak günümüzün en güncel işletim sistemin olan Windows Server 2012 R2’ye kadar olan Migration senaryolarını kaleme aldım. Ayrıca Cross Forest Migration’ı elimden geldiğince detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım.

Dokümanı indirmek için tıklayın.

Dokümanın içinde bulabileceğiniz kaynaklar;

Actıve Directory Temel Kavramları    6
Fsmo Rolleri Nedir Ne İşe Yarar    13
Wındows Server 2003′ Den Windows ′ E Migration    15
Wındows Server 2008 To Windows Server 2008 R2 In-Place Upgrade    45
Wındows Server 2008 R2 ‘Den Wındows Server 2012 R2 ‘ye İşlemleri    60
Actıve Dırectory Cross Forest Migration Ön Hazırlık – Bölüm 1    80
Actıve Dırectory Cross Forest Migration – Bölüm 2    92
Actıve Directory Cross Forest Migration ( User & Group) – Bölüm 3    110
Actıve Dırectory Cross Forest Migration (Computer Migration) – Bölüm 4    129

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2008 yılından itibaren bilişim camiasının içerisindeyim. 11 Yıllık dönem içerisinde teknikerlikten başlayarak bir çok farklı pozisyonda çalıştım. Dünyanın en büyük sigorta şirketleri arasında yer alan Allianz Türkiye’ de Kıdemli Sistem Uzmanı olarak çalıştıktan sonra kariyerimde değişiklik yaparak UAE’ nin en büyük bankası Emirates NBD bankasında kıdemli teknoloji mühendisi olarak devam etmektiyim. Profesyonel iş yaşantımın dışında yönetim kadrosunda yer aldığım www.mshowto.org sitesinde gönüllü yazarlık ve yöneticilik yapmaktayım. 15+ konferansda konuşmacı olarak yer aldım. 150+ makale ve 7 E-Kitap yayınladım. İki defa TRT Kent Radyosunda söyleşi yapma deneyimini yaşadım. MCSE, MCPS, MS ve Tenable Certificate of Proficiency ünvanlarına sahibim. Aynı zamanda 2 yıl Microsoft Enterprise Mobility MVP ünvanına layık görüldükten sonra uzmanlık alanı değiştirerek Cloud and Datacenter MVP olarak devam etmekteyim.

Yorum Yap