İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Server 2016
  3. Active Directory Best Practices Analyzer‘da çıkan “All OUs in this domain should be protected from accidental deletion” Uyarısının Giderilmesi

Active Directory Best Practices Analyzer‘da çıkan “All OUs in this domain should be protected from accidental deletion” Uyarısının Giderilmesi

032418_1108_ActiveDirec1.png

üzerinden kurulu olan hizmetlerinize ilişkin “” ı çalıştırıp sisteminizi önerilen ayarlara karşı kontrol etmeniz mümkündür. Bu kısa makalede Active Directory için çalıştırdığınız ’da karşınıza çıkan “” uyarısının çözümünü anlatacağız.

Aslında çözüm çok basit. Bizden istenilen Tüm ’ların kaza ile silinmeye karşı korumaya karşı korumalı olması. Bu işlemi yapmak için ayarının olduğu kısımda bulunan “Object” kısmında “” checkbox’ının işaretli olmasıdır.


Resim-1

İsterseniz tüm OU ları tek tek gezmek yerine aşağıdaki komutu kullanarak tüm OU’lar için bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Get-ADOrganizationalUnit -Filter * | Set-ADOrganizationalUnit -ProtectedFromAccidentalDeletion $True


Resim-2

Bu komut önce tüm OU’ları getirecek ve hepsinin “Protect object from accidental deletion” checkbox’ının işaretini işaretleyecektir.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

https://technet.microsoft.com/fr-fr/library/dd723677(v=ws.10).aspx

TAGs: Windows Server Manager, Best Practices Analyzer,Protect object from accidental deletion,PowerShell,OU,All OUs in this domain should be protected from accidental deletion

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1982 yılında İstanbul'da doğan Fatih Teke, Atatürk Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin bilgi işlem departmanlarında çalışmaya başladı. Commodore 64 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada danışman olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili eğitmeni MCT (Microsoft Certified Trainer) sertifikasına sahip olan Fatih Teke, Symantec Official Web sitesinde yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile Symantec Trusted Advisor ünvanına layık görülmüştür. Türkiye’deki ilk ve tek Trusted Advisor olan Fatih Teke boş zamanlarında tenis, basketbol ve satranç müsabakalarına katılmaktadır. Symantec EndPoint Protection, Exchange, TMG, Lync, SCCM, SCOM ve Server İşletim Sistemleri ilgi alanları dahilindedir.

Yorum Yap