1. Ana Sayfa
  2. Server 2016
  3. Video Serisi – Server 2016 ile Gelen Yenilikler – Bölüm 5 – Container’ları Tanıtma

Video Serisi – Server 2016 ile Gelen Yenilikler – Bölüm 5 – Container’ları Tanıtma


Bilişim Topluluğu olarak 8 Mart 20 tarihinde Türkiye’deki ilk Server 2016 sunumlarını Point Otel’de birçok üst düzey firmadan BT yöneticilerinin katılımı ile gerçekleştirmiştik.

Yaklaşık 80 değerli katılımcının olduğu Microsoft destekli bu tam günlük seminerde Server 2016 ile gelen yeniliklerin neredeyse tamamına değinmiş ve demolar gerçekleştirmiştik.

O gün katılamayan fakat Server 2016 ile gelen yenilikleri, (Özellikle, Hyper-V, Storage, Container, , OMS vb.) öğrenmek isteyenleri 5 video’luk bu seminer kayıtlarını izlemeye davet ediyoruz.

Software Based Storage

Server 2016 ve Container

Server 2016 Nano Server

OMS

MSHOWTO Bilisim Toplulugu – Onur Yüksektepeli – Windows Server 2016 : Container’ları Tanıtma from MSHOWTO on Vimeo.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

https://www.mshowto.org

TAGs : server 2016, server 2016 yenilikler, container nedir, docker nedir, , Microsoft container, windows server container nedir, windows container nedir, windows container nedir, docker windows container

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Onur Yüksektepeli - Chief Technology Architect | Micosoft MVP Onur Yüksektepeli Nephocraft firmasının kurucusu aynı zamanda kendi firmasında teknoloji çözümleri mimarıdır. 15 Yıldan fazla IT tecrübesi ile temel uzmanlık alanı olan Platform ve diğer teknolojiler için müşterilerine ürün ve hizmetler sunmaktadır. Microsoft MVP ünvanına sahip Onur Yüksektepeli birçok IT etkinliğinde aktif konuşmacı olarak ve IT topluluklarında yönetici olarak aktif rol üstlenmektedir. Nephocraft firmasın da yönetici olarak oluşturduğu çözümlerde yeni teknoloji gelişmelerini de göz önünde bulundurarak, müşterilerine esnek, yenilikçi, akıllı ve üretken iş çözümleri üretmektedir.Onur Yüksektepeli bulut, platform, data, devops, development gibi konularda aktif danışmanlık ve IT eğitmenliğine de devam etmektedir.

Yorum Yap