1. Ana Sayfa
  2. Seminerler
  3. Açık Kaynak Kodlu Dünyanın Sunduğu Çözümler Etkinliğimiz Başarıyla Gerçekleşti

Açık Kaynak Kodlu Dünyanın Sunduğu Çözümler Etkinliğimiz Başarıyla Gerçekleşti

20200303_161103
Ruijie Teknoloji Günü

Topluluğu olarak geçtiğimiz hafta Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu‘nun katkıları ve ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz etkinlik bizler içinde farklı bir deneyim oldu. Açık Kaynak Kodlu Dünyanın Sunduğu Çözümler etkinliğimizin açılış konuşmasını Başkanı Sayın Ömer Abdullah KARAGÖZOĞLU gerçekleştirdi.

Öğleden önceki oturumlarda sırasıyla Privia Security Kurucu Ortağı ve Mshowto yazarı Eyüp Çelik, Nephocraft Kurucusu ve Mshowto Yöneticisi Onur Yüksektepeli sunumları ile katkı sağladılar. Sonrasında gerçekleşen Açık Kaynak Kodlu Uygulamaların Kurumunuza Kattığı faydaları Panel’ini BTK Teknik İşletme Dairesi Başkanı Orhan Koca modare etti ve panelistler Tübitak Proje Yöneticisi Ali Aras, Ulak Haberleşme Bulut ve Ağ Sanallaştırma Mühendisi Mesut Aygün ve Mayasoft Teknoloji Çözümleri Direktörü ve Mshowto Topluluk Lideri Mustafa Kara bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştılar.

Öğleden sonra gerçekleşen oturumlarda ise sırasıyla Mustafa Kara, Havelsan Açık Kaynak Yazılımları Takım Lideri Ali Orhun Akkirman yer aldı. Etkinliğin kapanış oturumunu ise Assista Kıdemli Sanallaştırma Mühendisi ve Mshowto Yazarı Serdar Göksu gerçekleştirdi.

Bu etkinliğin düzenlenmesinde bizlere destek sağlayan BTK çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Etkinliğe katılan herkese ayrıca teşekkür ederiz.

Etkinlik sırasında gerçekleşen oturumlara ait fotoğrafları aşağıda bulabilirsiniz.


BTK Başkanı Sayın Ömer Abdullah KARAGÖZOĞLU


BTK Başkanı Sayın Ömer Abdullah KARAGÖZOĞLU

Nephocraft Kurucusu ve Mshowto Yöneticisi Onur Yüksektepeli ve BTK Başkanı Sayın Ömer Abdullah KARAGÖZOĞLU

Privia Security Kurucu Ortağı ve Mshowto Yazarı Eyüp Çelik

Nephocraft Kurucusu ve Mshowto Yöneticisi Onur Yüksektepeli


Panel Moderatörü: BTK Teknik İşletme Dairesi Başkanı Orhan Koca

Panelistler: Tübitak Proje Yöneticisi Ali Aras, Ulak Haberleşme Bulut ve Ağ Sanallaştırma Mühendisi Mesut Aygün, Mayasoft Teknoloji Çözümler Direktörü ve Mshowto Topluluk Lideri Mustafa Kara

BTK Teknik İşletme Dairesi Başkanı Orhan Koca, Tübitak Proje Yöneticisi Ali Aras, Ulak Haberleşme Bulut ve Ağ Sanallaştırma Mühendisi Mesut Aygün ve Mayasoft Teknoloji Çözümler Direktörü ve Mshowto Topluluk Lideri Mustafa Kara ve Nephocraft Kurucusu ve Mshowto Yöneticisi Onur Yüksektepeli

Mshowto Yöneticisi Serkan Duran ve BTK Teknik İşletme Dairesi Başkanı Orhan Koca


Mayasoft Teknoloji Çözümleri Direktörü ve Mshowto Topluluk Lideri Mustafa Kara

Havelsan Açık Kaynak Yazılımları Takım Lideri Ali Orhun Akkirman

Assista Kıdemli Sanallaştırma Mühendisi ve Mshowto Yazarı Serdar Göksu


Mshowto Yazar ve Yöneticileri Mustafa Kara, Ramazan Altıntop, Serdar Göksu, İlhan Çiçek, Onur Yüksektepeli, Serkan Duran, Onur Can, Eyüp Çelik ve Eren Ertaş

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda Mayasoft'ta Teknoloji Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Elinize sağlık sunumları da paylaşır mısınız?