1. Ana Sayfa
  2. Seminerler

Açık Kaynak Kodlu Dünyanın Sunduğu Çözümler Etkinliğimiz Başarıyla Gerçekleşti

Açık Kaynak Kodlu Dünyanın Sunduğu Çözümler Etkinliğimiz Başarıyla Gerçekleşti
1
+ - 2

Mshowto Topluluğu olarak geçtiğimiz hafta Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu‘nun katkıları ve ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz etkinlik bizler içinde farklı bir deneyim oldu. Açık Kaynak Kodlu Dünyanın Sunduğu Çözümler etkinliğimizin açılış konuşmasını BTK Başkanı Sayın Ömer Abdullah KARAGÖZOĞLU gerçekleştirdi.

Öğleden önceki oturumlarda sırasıyla Privia Security Kurucu Ortağı ve Mshowto yazarı Eyüp Çelik, Nephocraft Kurucusu ve Mshowto Yöneticisi Onur Yüksektepeli sunumları ile katkı sağladılar. Sonrasında gerçekleşen Açık Kaynak Kodlu Uygulamaların Kurumunuza Kattığı faydaları Panel’ini BTK Teknik İşletme Dairesi Başkanı Orhan Koca modare etti ve panelistler Tübitak Proje Yöneticisi Ali Aras, Ulak Haberleşme Bulut ve Ağ Sanallaştırma Mühendisi Mesut Aygün ve Mayasoft Teknoloji Çözümleri Direktörü ve Mshowto Topluluk Lideri Mustafa Kara bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştılar.

Öğleden sonra gerçekleşen oturumlarda ise sırasıyla Mustafa Kara, Havelsan Açık Kaynak Yazılımları Takım Lideri Ali Orhun Akkirman yer aldı. Etkinliğin kapanış oturumunu ise Assista Kıdemli Sanallaştırma Mühendisi ve Mshowto Yazarı Serdar Göksu gerçekleştirdi.

Bu etkinliğin düzenlenmesinde bizlere destek sağlayan BTK çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Etkinliğe katılan herkese ayrıca teşekkür ederiz.

Etkinlik sırasında gerçekleşen oturumlara ait fotoğrafları aşağıda bulabilirsiniz.


BTK Başkanı Sayın Ömer Abdullah KARAGÖZOĞLU


BTK Başkanı Sayın Ömer Abdullah KARAGÖZOĞLU

Nephocraft Kurucusu ve Mshowto Yöneticisi Onur Yüksektepeli ve BTK Başkanı Sayın Ömer Abdullah KARAGÖZOĞLU

Privia Security Kurucu Ortağı ve Mshowto Yazarı Eyüp Çelik

Nephocraft Kurucusu ve Mshowto Yöneticisi Onur Yüksektepeli


Panel Moderatörü: BTK Teknik İşletme Dairesi Başkanı Orhan Koca

Panelistler: Tübitak Proje Yöneticisi Ali Aras, Ulak Haberleşme Bulut ve Ağ Sanallaştırma Mühendisi Mesut Aygün, Mayasoft Teknoloji Çözümler Direktörü ve Mshowto Topluluk Lideri Mustafa Kara

BTK Teknik İşletme Dairesi Başkanı Orhan Koca, Tübitak Proje Yöneticisi Ali Aras, Ulak Haberleşme Bulut ve Ağ Sanallaştırma Mühendisi Mesut Aygün ve Mayasoft Teknoloji Çözümler Direktörü ve Mshowto Topluluk Lideri Mustafa Kara ve Nephocraft Kurucusu ve Mshowto Yöneticisi Onur Yüksektepeli

Mshowto Yöneticisi Serkan Duran ve BTK Teknik İşletme Dairesi Başkanı Orhan Koca


Mayasoft Teknoloji Çözümleri Direktörü ve Mshowto Topluluk Lideri Mustafa Kara

Havelsan Açık Kaynak Yazılımları Takım Lideri Ali Orhun Akkirman

Assista Kıdemli Sanallaştırma Mühendisi ve Mshowto Yazarı Serdar Göksu


Mshowto Yazar ve Yöneticileri Mustafa Kara, Ramazan Altıntop, Serdar Göksu, İlhan Çiçek, Onur Yüksektepeli, Serkan Duran, Onur Can, Eyüp Çelik ve Eren Ertaş

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Elinize sağlık sunumları da paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.