İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Windows Server 2003 Desteği Seneye Bugün İtibari İle Sona Eriyor, Geçişe Hazır mısınız?

Windows Server 2003 Desteği Seneye Bugün İtibari İle Sona Eriyor, Geçişe Hazır mısınız?


Microsoft’un Windows Server 2003’e sağladığı resmi destek 14 Temmuz 2015 tarihinde sona erecek, yani seneye bugün. Windows Server 2003 ve Windows Server 2003 R2 üzerinde çalışmakta olan uygulamalarınız bu tarihten sonra uyumluluk sorunları yaşayabilecek ve saldırılara karşı korunmasız kalabilecekler.

Bu olumsuz koşullardan etkilenmemek için Microsoft’un en güncel sürümü olan Windows Server 2012 R2 ve bulut platformu Microsoft Azure’u incelemenizi öneriyoruz. Uygulamalarımızın bu yeni çözümlerimize kolaylıkla geçişini sağlamak için planlarınızı bugünden yapmaya başlayın.


Windows Server 2012 hakkında daha fazla bilgi almak için bu bağlantıyı, bulut platformumuz Microsoft Azure ile tanışmak için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 6 sene önce

    Hocam bu desteğin bitmesine 1 yıl var tarihler karışmış sanırım 🙂