1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Windows Phone 7.5 Mango Satın Almaya Değer mi?

Windows Phone 7.5 Mango Satın Almaya Değer mi?


Aksis ile IBM Ortaklığıda gerçekeleşecek etkinliğe davetlisiniz

Windows Phone 7’li cepler gerçekten almaya değer mi? Denedik, son kararımızı verdik!

Windows Phone 7.5 “Mango” güncellemesi, Windows’lu cepleri daha çekici bir alternatif haline getirdi mi? CHIP Online’ın testine göre bu sorunun cevabı evet.

Mango yüklü bir HTC Radar‘ı bir süre kullandıktan sonra iPhone 4′e geçtiğinizde iPhone size geç tepki veren bir antika gibi gelebiliyor. Cihazın pilinin ise sadece birkaç saat dayanan Android‘lere kıyasla birkaç gün dayandığını gözlemledik.

Metro arayüzünü özelleştirebilmek ise oldukça kolay. WP 7.5, yeni e-postaları, aramaları ve mesajları bir bakışta size sunabiliyor. Takviminiz giriş sayfasında yer alıyor ve bir sonraki randevunuzu otomatik olarak gösteriyor. Herhangi bir uygulamaya geçmeden durum güncellemelerini ve Tweet’leri görebiliyorsunuz.

Android Market‘e ve iTunes Store‘a göre çok daha az olsa da Angry Birds, ve çok daha fazlasını bulmanız mümkün.

Peki ya olumsuz yönleri?

Tabi Windows Phone 7.5’de sorunlar da yok değil. Gmail ve Google Calender’daki eşitleme sorunları gibi. Ama bunlar cihaza ve duruma özel olabilir ve sizin başınıza gelmeyebilir.

Peki Windows Phone 7.5’in olumsuz yönü ne? Mango da aynı PC’lerdeki Windows gibi ilk birkaç hafta oldukça hızlı çalışıyor ancak HTC Titan’da zamanla yavaşlıyor ve durma noktasına gelebiliyor. Bu da yetmezmiş gibi zamanla piliniz de daha çabuk bitmeye başlayabiliyor.

Ancak ne olursa olsun Microsoft, Windows Phone 7.5 ile doğru yola girmiş gibi görünüyor. Bizce Apple‘ın çok geç olmadan Microsoft konusunda bir önlem alması gerekecek.

Aksis ile IBM Ortaklığıda gerçekeleşecek etkinliğe davetlisiniz
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. emre_avatar

    Türkiye’de satışlarını görebilsek, bu sorunun cevabını biz de verebileceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir