1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Windows Azure Deneme Sürümü Hesabı Nasıl Açılır?

Windows Azure Deneme Sürümü Hesabı Nasıl Açılır?


Windows ’un sunduğu çeşitli boyutlardaki sanal makineleri kullanmak, yeni bir bulut hizmeti oluşturmak, çözümlerinin şirketinize nasıl bir fayda sağlayabileceğini görmek ve değerlendirmek için 90 gün süreli ücretsiz bir Windows hesabı oluşturabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

http://www.windowsazure.com/tr-tr adresine gidip mavi renkli “Ücretsiz deneme” veya yeşil renkli “ücretsiz deneyin” bağlantılarından birini tıklayın.


Resim-1

Sonraki sayfada, ücretsiz deneme sürümüne dahil olan özellikleri göreceksiniz. Bu sayfada da yine mavi renkli “Ücretsiz deneme” veya yeşil renkli “ücretsiz deneyin” bağlantılarından birini tıklayın.


Resim-2

Açılan sayfada eski adıyla Windows Live ID, yeni adıyla Microsoft Hesabı özellikli bir adresle giriş yapmanız gerekiyor. Burada varsa Hotmail, MSN, Outlook.com adreslerinizi kullanacağınız gibi Windows Live ID özelliğine sahip herhangi bir adresle de oturum açabilirsiniz. Ben burada yine test için kullandığım bir Office 365 mailini girdim. Herhangi bir mail adresine Windows Live ID özelliği kazandırmak için http://www.passport.net adresini ziyaret edebilirsiniz.


Resim-3

Girdiğiniz adres için faturalama hesabı bulunamadığını belirten bir sayfa açılacak. Endişe etmeyin, zaten bizim isteğimiz de yeni bir Windows Azure hesabı oluşturmak. Sayfanın üzerinde açılan kutuda ileri okunu tıklayın.


Resim-4

Sonraki ekranda hizmetin kötüye kullanılmasını engellemek için bir güvenlik önlemi olarak cep telefonu numaranızı doğrulamanız istenecek. Numaranızı yazıp SMS gönder‘i tıklayın.


Resim-5

Sonraki ekranda cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu girip Doğrulama kodu‘nu tıklayın.


Resim-6

Kod onaylandıktan sonra ileri okunu tıklayın.


Resim-7

Sonraki ekranda yine bir güvenlik önlemi olarak kredi kartı bilgilerinizi girmeniz istenecek. 90 günlük deneme süresinde veya sonrasında, sizin onayınız olmadan kartınızdan herhangi bir çekim yapılmıyor. Bu nedenle içiniz rahat bir şekilde normal kredi kartlarınızdan birinin numarasını verebileceğiniz gibi, işi biraz daha garantiye almak isterseniz bir sanal kart oluşturup onun bilgilerini girebilirsiniz. Yalnız, Microsoft, yine kartın geçerli olduğunu doğrulama amacıyla sizden 2 TL provizyon alıyor. Bu nedenle sanal kartınızda da en az 2 TL limit olması gerekiyor. Bu provizyonu bankanın internet şubesinde onay bekleyen harcamalar bölümünde görebilirsiniz. Bu provizyon kartınıza iade ediliyor, çekim olarak işlenmiyor. Kart bilgilerinizi ve diğer bilgileri girdikten sonra zorunlu olan ilk kutuyu ve isteğinize göre ikinci kutuyu işaretleyip ileri okunu tıklayın.


Resim-8


Resim-9

Bu adımları başarıyla tamamladıktan sonra açılan karşılama sayfasında sağ üstteki Portal‘ı veya sağ alttaki Yönetim Portalı‘nı tıklayarak Windows Azure bileşenlerini yönetmek için kullanacağınız portala ulaşabilirsiniz.


Resim-10

Windows Azure için 90 günlük deneme sürümü hesabı oluşturmayı tamamladınız. Artık yönetim portalından sanal makinelerinizi oluşturmaya veya diğer hizmetlerinizi yönetmeye başlayabilirsiniz.


Resim-11

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Doğduğu, ilk ve orta öğretimini tamamladığı Mersin'den çıkarak Ankara'da Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitiren yazarın son durağı, IT'nin kalbi olan İstanbul oldu. Sürekli hobi olarak uğraştığı bilgi teknolojilerini Bilge Adam'dan aldığı kurslarla ve proje çalışmalarıyla kuvvetlendirip, geçtiği sınavlarla MCP, MCSA ve MCITP sertifikalarını almaya hak kazandı. Yazar iş hayatında IT'nin farklı bir dalı olan yazılım yerelleştirme sektöründe idari yöneticilik ve aynı zamanda sistem yöneticiliği yaparken, iş harici zamanlarında başta Windows Azure olmak üzere bulut teknolojileri üzerine seminerlere katılmaya, araştırmalar yapmaya ve yazılar yazmaya devam ediyor.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. selam.dostum ben geçen ay kendi hesabımdan bir azure aldım.onun süresi bitti.başka bir hesaptan almaya kalktım olmadı.kart noyu değiştim yine olmadı
    başka sıfır hesap sıfır kart ve tel denedim yine olmadı.acil yardım .lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir