İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Windows 7 Ne Zaman Release Oluyor?

Windows 7 Ne Zaman Release Oluyor?


Yazılım devi Microsoft, Vista halefi ile ilgili beklenmedik bir hamle yapabilir. Acer’ın Avrupa genel müdürü Massimo D’angelo bilgisayarlarının 23 Ekim’den itibaren ile piyasaya sürüleceğini duyurdu – ve böylece ’nin piyasaya sürülme tarihini ağzından kaçırmış oldu. Bu, Microsoft’un çıkış tarihini Ocak 2010 olarak duyurduğu ’nin üç ay içinde piyasaya sürüleceğinin bir işareti. Her ne kadar D’angelo ’nin çıkış tarihini söylemediğini iddia etse de sadece 23 Ekim ve sonrasında satılan bilgisayarlarında olacağını söylemek, bizce çıkış tarihini açıklamakla aynı.


Eski deneyimlerimizden, 23 Ekim tarihinden bir ay öncesine kadar olan sürede alınacak bilgisayarlara Windows 7’ye ücretsiz terfi etme şansı verileceğini söyleyebiliriz.

Microsoft yetkilileri Acer’dan gelen bu açıklama ile ilgili yorum yapmasalar da Windows XP’nin OEM netbook üreticilerine Windows 7’nin genel anlamda yaygınlaşmasından bir yıl sonrasına kadar sunulmaya devam edeceğini bildirdiler.

Windows 7’nin nihai sürüm adayı (Release Candidate) 5 Mayıs’ta Microsoft’un internet sitesinden indirilmeye başlanmıştı. Kullanıcılar bu sürümü 2010 Haziranına kadar ücretsiz olarak kullanabilecekler.

Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx

Kaynak: veteknoloji.com

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap