1. Anasayfa
 2. Haberler

Windows 7 Ne Zaman Release Oluyor?


0

Yazılım devi Microsoft, Vista halefi Windows 7 ile ilgili beklenmedik bir hamle yapabilir. Acer’ın Avrupa genel müdürü Massimo D’angelo bilgisayarlarının 23 Ekim’den itibaren Windows 7 ile piyasaya sürüleceğini duyurdu – ve böylece Windows 7’nin piyasaya sürülme tarihini ağzından kaçırmış oldu. Bu, Microsoft’un çıkış tarihini Ocak 2010 olarak duyurduğu Windows 7’nin üç ay içinde piyasaya sürüleceğinin bir işareti. Her ne kadar D’angelo Windows 7’nin çıkış tarihini söylemediğini iddia etse de sadece 23 Ekim ve sonrasında satılan bilgisayarlarında Windows 7 olacağını söylemek, bizce çıkış tarihini açıklamakla aynı.


Eski deneyimlerimizden, 23 Ekim tarihinden bir ay öncesine kadar olan sürede alınacak bilgisayarlara Windows 7’ye ücretsiz terfi etme şansı verileceğini söyleyebiliriz.

Microsoft yetkilileri Acer’dan gelen bu açıklama ile ilgili yorum yapmasalar da Windows XP’nin OEM netbook üreticilerine Windows 7’nin genel anlamda yaygınlaşmasından bir yıl sonrasına kadar sunulmaya devam edeceğini bildirdiler.

Windows 7’nin nihai sürüm adayı (Release Candidate) 5 Mayıs’ta Microsoft’un internet sitesinden indirilmeye başlanmıştı. Kullanıcılar bu sürümü 2010 Haziranına kadar ücretsiz olarak kullanabilecekler.

Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx

Kaynak: veteknoloji.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir