0

Windows 7’ye ücretsiz nasıl geçebilirsiniz? Son dönemde en çok konuşulan konu tabi ki Windows 7. Uzun zamandır Bilişim dünyasının yeni bir işletim sistemi için bu kadar heyecanlandığını görmediğimizi hatırlarsak, durumun gerçekten çok farklı bir noktada olduğunu anlayabiliyoruz, öyle ki insanlar daha ürün çıkmadan torrent, rapidshare ya da benzeri yerlerden sürekli yeni BUILD numarasına sahip olanı indirmeye çalışıyorlar. Tabi bu indirilen versiyonların birçoğu içerisine kötü amaçlı yazılımların eklendiği yalancı versiyonlar (Registry’de birkaç ayarı değiştirilerek kolayca BUILD numarası yükseltilebiliyor.). Durum böyle olunca da ortada global krizde olsa yeni gelen teknoloji herkeste heyecan yaratıyor.

Gelelim bu yazının asıl konusuna. Dolarında yurt içinde düşüşü ve sabitlenmesi ile birlikte birçok kişi tekrar teknolojiye para yatırmaya başladı, satılan PC ve Laptop rakamlarıda bu dediğimizi doğrular ölçülerde zaten. Dolar düşüyor, Windows 7 geliyor, herkes Pc/laptop alıyor ve tabiki asıl soru: Şu dönemde satılan laptoplardaki Vista ya da XP işletim sistemleri ücretsiz olarak Windows 7’ye yükseltilebilecek mi!!!

İşte bu soruya cevap niteliğinde olması için küçük bir çalışma yaparak çok sık satılan markaların kendi sitelerinde Windows 7’ye ücretsiz geçilmesi için izlenmesi gereken yolları listelemeye karar verdik. Aşağıda her firmanın kendi sitesinde adım adım anlattığı Windows 7’ye geçiş adımlarına ulaşabilirsiniz. Tüm linkleri incelediğinizde kabaca çıkan sonuç 26 Haziran ve daha sonraki günlerde satılmış ve üzerinde minimum Windows Vista Home Premium ürünü bulunan tüm PC’ler ücretsiz olarak Windows 7’ye geçebilecekler. Detaylar aşağıdaki linklerde:

ASUS

http://event.asus.com/2009/windows7/

SONY

http://club.vaio.sony.eu/clubvaio/TR/tr/windows7/upgrade.htm

ACER

http://www.acer.com/windows7upgrade/

HP

http://h41112.www4.hp.com/promo/win7web/tr/tr/

DELL

http://www.dell.com/windows7

LENOVA

http://www.lenovo.com/us/en/windows7/

Sonuç olarak insanları şaşırtacak ölçüde geliştirilmiş ve hızlandırılmış yeni bir işletim sistemi olan Windows 7 ve kullanmak için çıldırma noktasına gelmiş firmalar, kurumlar, insanlar… Teknoloji ve getirdikleri, çok hızlı ayak uydurabiliyoruz.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 1
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir