1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Windows 7’nin Notebook Versiyonu Özel Olarak Geliştirilecek


0

Windows 7’nin netbooklar ve mini-notebook’lar için olacak versiyonlarının özel olarak geliştirileceği onaylandı.Yapılan açıklamaya göre, biri ev kullanıcıları biri de iş kullanıcılarına yönelik olmak üzere en az 2 farklı versiyon geliştirilecek. Windows 7’nin netbook versiyonunun ev kullanıcılarına direkt satışının mı yapılacağı yoksa notebook üreticileri tarafından Microsoft’tan mı temin edileceği hususunda ise elimizde net bir bilgi bulunmamakta. Bunun dışında, yapılan bildirimle beraber, Windows 7 ile beraber gelecek olan pekçok yeni özellik de doğrulandı. Gelen yenilikler arasında “BitLocker” olarak isimlendirilen disk şifreleme teknolojisinin USB sürücüleri de kapsayacak şekilde genişletilmesi de yer alıyor. Bu yenilikle beraber kullanıcılara taşıdıkları harici sürücüleri Win7 dahilinde şifreleme ve diğer Win7 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda da, bu şifreyi kullanmak suretiyle bilgisayarım simgesinden giriş yapabilme şansı tanınıyor. Ayrıca Microsoft gene bu konuyla ilgili Windows Vista için de bir güncelleme yayınlayarak Vista kullanıcılarına da bu avantajın sağlayacağını bildirdi. Aynı güncellemenin Windows XP’de yapılıp yapılmayacağı ise Microsoft tarafından belirtilmedi.

Windows 7 ile beraber GPS ve ışık sensörü gibi uygulamalara da destek vereceğini belirten Microsoft, yeni işletim sisteminde gadgetlerin konumlandırılacağı bir kenar barı bulunmayacağını bunun yerine gadgetlerin direkt olarak masaüstünde konumlandırılacağını belirtti.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz