İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Windows 10
  3. Windows 10’da Yeni Browser Kod Adı Spartan Nedir

Windows 10’da Yeni Browser Kod Adı Spartan Nedir

Bu yazıda Windows IT PRO MVP Baki Onur Okutucu Yeni Browser SPARTAN hakkında bilgi veriyor.

Windows 10 ile birlikte gelmesi planlanan yeni Internet Explorer, yeni kod adıyla Spartan kullanıcılarda merak uyandırmayı başardı. Internet Explorer ismi ile gelmeyecek olan yeni sürüm yüzde 80’e varan seviyede yüksek performans vaat ediyor.

Windows 10’u (Preview) kurduğunuzda Spartan’ı direkt olarak kullanamıyorsunuz. Aşağıdaki adımları yerine getirdiğinizde de gözle görülür bir değişiklik olmayacak, şimdilik beklentilerinizi askıya alın derim. Bunun yanında performansını test etmek için Spartan’ın web özelliklerini aktive edebilirsiniz. İlk olarak adres satırına about:flags yazarak aşağıdaki ekrana erişin. Sonrası aşağıdaki gösterildiği şekilde…

İyi testler…


Resim-1

Bu ayarları yaptıktan sonra Internet Explorer’i, pardon Spartan’ı yeniden başlatmayı unutmayın J


Resim-2

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Baki Onur OKUTUCU, 1981 yılında İstanbul'da doğdu. Uzun bir süre İzmir'de yaşadı. 15 yılı aşkın süredir bilgi teknolojileri alanında çalışmalar yaptı. Son 6 yıldır Windows IT Pro alanında MVP ünvanını taşıyan Baki Onur, Türkiye'deki ilk Windows Server 2008 kitabının ve sayısız teknik makalenin yazarlığını yaptı. 60'a yakın etkinlikte (üniversite, eğitim kurumları, zirveler, paneller vs.) konuşmacı olarak bulundu. Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans dercesine sahip olan Baki Onur, şimdilerde BilgeAdam Bilişim Grubu'nda Telekomünikasyon sektörü Birim Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Yorum Yap