1. Ana Sayfa
  2. Windows 10
  3. Windows 10’da Offline Maps (Çevrimdışı Harita) Özelliği Nedir

Windows 10’da Offline Maps (Çevrimdışı Harita) Özelliği Nedir

Bu yazıda Windows IT PRO MVP Baki Onur Okutucu Windows üzerinde kullanılabilecek olan Offline Map özelliği hakkında bilgi veriyor.

Artık GPS hayatımızın içinde… Telefonda, tablette, takside her yerde… Hele bir de yurtdışına çıkıp araba kiralayacaksanız işte o zaman en önemli unsurlardan biri haline gelir şüphesiz. Birçok uygulama var bu haritaların yüklenebilmesi için. Ülke ülke, şehir şehir satılır kimi zaman. Kimi zaman da ücretsizdir, Windows içinde yer alır J

Windows 10 içerisinde gelen Offline Map özelliği sayesinde neredeyse tüm dünya haritasını tabletinize, telefonunuza, laptopunuza indirebiliyorsunuz. Internet bağlantısının olmadığı zamanlarda ya da kota sıkıntısı yaşamadan kullanabilmek amacıyla bu önceden indirdiğiniz haritaları kullanabilirsiniz.


Resim-1

Windows ayarlar kısmından System ve daha sonra Maps bölümüne girildiğinde yukarıdaki gibi yeni harita ekleme seçeneğini görebilirsiniz. Tüm dünya haritasını bir çırpıda indirmek durumunda değilsiniz elbette.

Yeni bir harita ekle seçeneği ile hangi kıtadan hangi ülkeden hangi bölgenin haritasını indireceğinizi belirleyebilirsiniz.


Resim-2


Resim-3

İyi gezinmeler!

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Baki Onur OKUTUCU, 1981 yılında İstanbul'da doğdu. Uzun bir süre İzmir'de yaşadı. Özellikle Windows Server, Exchange Server ve Powershell gibi teknolojilerde 15 yıldan fazla deneyime sahiptir. Office 365, Azure ve benzeri bulut çözümleri dahil olmak üzere son 5 yıldır bulut teknolojileri üzerine çalışmaktadır. 11 yıldır MVP ünvanını taşıyan Baki Onur, Türkiye'deki ilk Windows Server 2008 kitabının ve sayısız teknik makalenin yazarlığını yaptı. 70'e yakın etkinlikte (üniversite, eğitim kurumları, zirveler, paneller vs.) konuşmacı olarak bulundu. Baki Onur Okutucu ayrıca Microsoft teknolojilerinde 10.000 saatten fazla eğitim vermiş 10 yıllık MCT'dir. Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans dercesine sahip olan Baki Onur, şimdilerde Londra'da yaşıyor ve kurucusu olduğu Clouderz Ltd'de danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyor.

Yorum Yap