1. Ana Sayfa
  2. Sanallaştırma
  3. vRealize Log Insight İle Vrops entegrasyonu

vRealize Log Insight İle Vrops entegrasyonu

Log-Insight-and-vROPS

Operation Manager ile  vRealize Log Insight‘ı entegre ederek 2 farklı uygulamaya login olmadan tek ekrandan yönetebilir iligili dashboard ve ayrıntılı günlüklere üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. gelin hep birlikte bu entegrasyonun nasıl gerçekleştirildiğine hep birlikte bakalım

vRealize Operation Manager sayfamıza giriş yaptıktan sonra Administration > Solutions > Configuration > Configure butonuna tıklıyoruz.


Resim 1

Manage Solution kısmında (+) butonuna tıklayıp VMware vRealize Log Insight server bilgilerini giriş yaptıktan sonra save settings diyerek sayfamızı kapatıyoruz.

 


Resim 2

Daha sonra Log Insight’a giriş yapıp vROPS’la ilgili bağlantıyı yapılandırmamız gerekecektir.
Sağ üst menüden Administration > Integration > vRealize Operations tıkladıktan sonra vRealize Operations Integration bölümünde gerekli bilgileri dolduruyoruz.


Resim 3

Log Insight’ta, belirli bir sanal makinanın vROPS içindeki günlükleri görüntülemek için, sadece VM’nizi arama butonuna yazabilir ve seçtikten sonra logların anlamlandırıldığını görebilirsiniz.


Resim 4

Logs eğer gözükmüyor ise ,Sanal Makine için yüklü olan Log Insight ajanının kurulu olduğundan emin olun. https:// Insightipadresiniz/admin/agents  adresinden ajanı inderebilirsiniz.


Resim 5

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: vRealize Log Insight İle Vrops entegrasyonu

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 12 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, hâlen iBB – BELBiM A.Ş. ‘de Sanallaştırma Ve Server Takım Lideri olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap