1. Ana Sayfa
  2. Dynamics CRM
  3. Unified Interface Artık Hızlı Bul Görünümünü Kullanıyor

Unified Interface Artık Hızlı Bul Görünümünü Kullanıyor

Dynamics CRM - Dynamics 365

Bu kez bug yada konu anlatımı yerine küçük bir update hakkında bilgi vermek için buradayım 🙂

Eski arayüzü ve arasında ilk geçişimizde arama konusunda bazı sorunlarla karşılaşıyorduk. Yeni geçiş yapan birçok kullanıcı bunu fark etmiştir. Daha önce hazırlamış olduğumuz arama görünümlerine eklediğimiz “Search Field” lardaki değerleri aradığımızda tarafında kayıtlar bulunamıyordu.

Bunun sebebi ise, Eski web arayüzü ile Unified Interface arasındaki, hızlı bul özelliğinin farklı görünümleri sorguluyor olması idi.

 

Kısacası eskiden görünümler aşağıdaki gibi çalışmaktaydı,

User Interface Görünen View Aramada Kullanılan View
Eski Web Arayüzü Aktif Firmalar Aktif Firmalar Hızlı Bul
Unified Interface Aktif Firmalar Aktif Firmalar

Tablo-1

 

Microsoft bu konudaki geri bildirimleri yanıtsız bırakmayarak bir güncelleme gerçekleştirdi.

Bu güncelleme ile birlikte, yeni geçişler de sorun yaşanmaması için, Unified Interface tarafında arama anında o anki görünen view üzerinden arama yapmak yerine eski web arayüzündeki gibi, hızlı bul görünümü üzerinden arama yapılacak şekilde bir update gerçekleştirdi.

 

Yeni tablomuz ise şu şekilde oldu.

User Interface Display View
Eski Web Arayüzü Aktif Firmalar Aktif Firmalar Hızlı Bul
Unified Interface Aktif Firmalar Aktif Firmalar Hızlı Bul

Tablo-2

 

Bu güncelleme ile eski web arayüzünde ise herhangi bir güncelleme olmadı. Aynı zamanda bize kazandırdıkları ise, Hızlı bul görünümlerinde arama sütunu eklediğimiz takdirde SQL Tarafında oluşturulacak olan indexler sayesinde arama performansında iyileştirme de söz konusu olacaktır.

 

Herkese huzurlu, mutlu ve MSHOWTO’lu günler diliyorum.

TAGs: unified interface, search view, , , ,

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

11 yılı aşkın bir süredir Yazılım sektörünün içerisindeyim. Yazılım ile alakalı farklı eğitimleri ve sertifikasyonlarını alarak bu sektör içerisinde son 9 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yazılım sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonda görev aldım. Şu an Vakıf Emeklilik şirketinde DBAdmin - CRM Danışmanı olarak çalışmaktayım. MCP, MCPD, MCSE, MCITP ve MCT sertifikalarına sahibim. Halen aktif olarak bireysel yazılım eğitimleri vermeye devam etmekteyim.

Yorum Yap