1. Anasayfa
 2. Haberler

Turkcell Akademi’ye ABD’den Büyük Ödül


0

Çalışanlarına sağladığı eğitim fırsatları konusunda uzmanlaşan şirketlerin ödüllendirildiği yarışmada Turkcell Akademi, “Öğrenim Teknolojileri” dalında ödül alarak Türkiye’de bu alanda ödül alan ilk firma oldu.

Şirket içi eğitimler konusunda dünyanın en köklü oluşumlarından biri kabul edilen Corporate University Xchange, bu sene 11.’si verilen The CorpU Mükemmeliyet ve Yaratıcılık Ödülleri’nde (The CorpU Awards for Excellence and Innovation) Turkcell Akademi’yi, “Öğrenim Teknolojileri” (Learning  Technologies) dalında ödüllendirdi. Ödül töreni, Pennsylvania Üniversitesi’nin Philadelphia kampusünde Küresel Liderlik Konferansı sırasında (The Global Leadership Congress) gerçekleşti.

Turkcell Akademi Bölüm Yöneticisi Banu İşçi Sezen, törende yaptığı konuşmada, “Turkcell olarak insana ve çalışanımıza yatırım yapıp iş sonuçlarında fark yaratacağımıza inanıyoruz. Teknoloji ve iletişimde liderliğimizin yanı sıra kendimizi bir ‘okul şirket’ olarak görüyoruz. Çalışanlarımıza sunduğumuz eğitim modelleri ile bugün burada bu ödülü alıyor olmaktan ötürü çok gururluyuz. Aldığımız exellence-mükemmeliyet ödülü ile bu alanda dünyanın en iyisi olduğumuzu kanıtladık” dedi.

“Sanayi-üniversite İşbirliği”, “Liderlik Gelişimi”, “Ortaklar arası Uyum”, “En İyi İşbirliği”, “Ölçüm”, “Pazarlama”, “Lansman” ve “Öğrenim Teknolojileri” olmak üzere 8 dalda verilen ödüllerde, Turkcell Akademi’nin ödül aldığı dalda daha önce Intel, MasterCard gibi dünyaca ünlü firmalar ödül almıştı.

The CorpU Mükemmelliyet ve Yaratıcılık Ödülleri, şirketlerin şirket içi eğitim ve yetenek programlarını değerlendiren köklü ve tarafsız bir organizasyon. Johnson & Johnson, Hitachi Data Systems, Shell Oil, UPS, Symantec gibi prestijli firmaların yetkililerinden oluşan bağımsız jüri kurulu, şirketlerin ve kamu kuruluşlarının çalışan performansını artırmak için uygulamaya koydukları eğitim programlarını araştırarak en iyileri ödüllendiriyor.

Kaynak: veteknoloji.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir