1. Ana Sayfa
 2. Haberler
 3. Evli ve Şişman Adam MSHOWTO’da!

Evli ve Şişman Adam MSHOWTO’da!


VidyoConnect

Türkay Ürkmez MSHOWTO’da!

Uzun zamandır arkadaşımız, dostumuz olan Evli ve Şişman Adam Türkay hoca artık bizler ile birlikte. Kendisine tüm MSHOWTO ailesi olarak hoş geldin diyoruz.

Kimdir?

1980 İstanbul doğumlu Türkay Ürkmez, 2000 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mekatronik bölümünden mezun oldu. 1998 yılından bu yana Microsoft ürünleri üzerine uygulama geliştiren Türkay’ın en sevdiği şeylerden biri uzmanlık alanları konusunda eğitsel makaleler hazırlamak ve seminer vermektir. Kendisi ayrıca MCT, MCSD, MCPD ve MCAD sertifikalarına sahiptir.

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap

Yorumlar (3)

 1. Türkay hoca çok değerli biridir. Hem mesleki ve teknik bilgi anlamında hem bir insan olarak. MsHowTo ailesine çok şey katacağından eminim.

 2. 7 sene önce

  Mükemmel bir haber.
  Önce iyi insan, sonra iyi dost ve de bir bilgi yuvası Türkay ÜRKMEZ’den önce sizin adınıza sevindim.

  Türkay hocama ve size başarılar diliyorum.

 3. Site için güzel bir kazanım. Türkay hocamın değerli bilgilerinden, tecrübelerinden demek burada da faydalanacağız.. 🙂