1. Ana Sayfa
  2. Server 2012
  3. Server 2012 NIC Teaming Nedir? Nasıl Kurulur? Ne İşe Yarar?

Server 2012 NIC Teaming Nedir? Nasıl Kurulur? Ne İşe Yarar?

Windows 2012 ile beraber artık Windows işletim sistemi üzerinden vendor gözetmeksizin işlemi yapılabiliyor. : işlemi ethernet kartlarının gruplandırılmasıdır. Avantajı ise teaming yapılan kartlardan herhangi birisi arızalandığında diğerinin devam etmesi diğer bir avantajı ise network hızını artırmak. Teaming işlemi ile örneğin 100 MB’lık iki network kartınız var 200 MB’lık network hızı elde edilir

All Servers sekmesinden hangi sunucu üzerinden teaming işlemi gerçekleştirilecekse sunucu seçilir. Seçilen sunucu üzerinde Configure NIC teaming seçilerek konfigürasyona başlanır.


Resim-1

Add to New Team ile teaming oluşturulacak network adaptörleri seçilir.


Resim-2


Resim-3

Teaming’e bir ad verilir ve teaming’e katılacak network adaptörleri belirlenir ve OK button’u ile işlem sonlandırılır.


Resim-4

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Neslihan Türkeri, İstanbul doğumluyum. Üniversiteye kadar olan eğitimimi İstanbul'da tamamladım. Kocaeli Üniversitesi Fizik bölümü öğrencisiyken sektörde çeşitli firmalarda çalıştım. Üniversiteyi bitirdikten sonra sistem ve network eğitimi aldım ve bilişimle ilgili şirketlerde çalıştıktan sonra Türkiye'nin en iyi bilişim kurumu olan Bilgeadam'da eğitmenlik yapmaktayım. Verdiğim Eğitimler -Bilgisayar Mimarisi ve Ağ Teknolojileri Temelleri -Bilgisayar Yönetimi ve Kullanıcı Desteği -Sunucu Sistemleri Yapılandırma -Sunucu Sistemleri Yönetimi -HP Sunucu Teknolojileri ve Yönetimi -Cisco Ağ Teknolojileri -Microsoft Exchange Server Yönetimi -Microsoft ISA Server Yönetimi Verdiğim Seminerler Windows Small Business Server Ailesi Windows Home Server Internet Information Services 7.5 Windows PowerShell 2.0

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Elinize sağlık hocam 🙂

  2. Hocam iyi güzel Allah razı olsun da. bir de şu teaming içinde switch independet , address hashi hyper-v port terimlerinin de ne işe yaradığını hangi amaçlarda kullanıldığını da açıklayabilseydiniz harika bir anlatım olacaktı gerçekten. Yine de emeğinize sağlık Allah razı olsun. Yazılarınızı ilgiyle takipteyim.