1. Ana Sayfa
 2. Server 2012
 3. Server 2012 Lisanslama Modelleri Nelerdir? Nasıl Lisanslanır?

Server 2012 Lisanslama Modelleri Nelerdir? Nasıl Lisanslanır?


Beklentilerin üzerinde performans gösteren ve aynı oranda olumlu geri dönüşler alan Windows Ailesinin , sistem odamızda yerleri hazırlandı. Teknik olarak hayallerini kurup, yerlerini hazır ettiğimiz tum bu sistemin tarafına bir bakalım.

Oncelikle; her değişim tepkiye açıktır ve azda olsa tepki görecektir. Ancak microsft un bu modelleme değişikliği tamamen kullanıcı çıkarlarını gözeten değişikliklerdir. Konuyu biraz yorumlayarak incelediğimizde bunu göreceğiz.

Öncelikle 2012 Server Ailesinde artık Enterprise Sürümü yok. Aşağıdaki tablo uzerinde versiyon ve karşılıklarını görebilirsiniz.


Tablo-1

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

http://www.microsoft.com/en-us/server-cloud/windows-server/2012-editions.aspx

http://download.microsoft.com/download/0/4/B/04BD0EB1-42FE-488B-919F-3981EF9B2101/WS2012_Licensing-Pricing_Datasheet.pdf

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Güven Yıldız, 1987 İstanbul doğumluyum. Sektördeki çeşitli iş ortaklarında; Sistem Uzmanı, Proje Mühendisi unvanları ile saha deneyimi kazandım. şu anda Kurumsal Bir Şirketin Proje Yöneticisi olarak görev almaktayım. Satış öncesi ve satış sonrası proje yönetimini sağlayarak, teknoloji danışmanlığı yapmaktayım. Sektörün Lider Markalarında çeşitli sertifikasyonlara sahibim.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. Güven Hocam

  Eline sağlık.

 2. Eline sağlık hocam süper olmuş 🙂

 3. 7 sene önce

  Hocam Eline sağlık süper olmuş :/

 4. 7 sene önce

  Makalelerini sürekli takip ediyorum elinize sağlık iyiki varsınız Güven Hocam Elinize sağlık ..