İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Server 2008
  3. Server 2008 R2 Terminal Server’da License Server 120 Gün Nasıl Arttırılır – Sorun Çözümü

Server 2008 R2 Terminal Server’da License Server 120 Gün Nasıl Arttırılır – Sorun Çözümü


TS etkinleştirmesini yaptınız, CAL’lar eklendi, fakat TS 120 günden geri saymaya devam ediyor veya 2 kullanıcıdan fazla kullanıcı oturum açmak istediğinde “bir kullanıcının oturumunu kapatın” diye uyarı alıyorsanız, bu sorunu aşağıdaki adımları uygulayarak çözebilirsiniz.

Administrative Tools > Remote Desktop Session Host Configuration > Edit Settings >

Licensing > Remote Desktop license servers > double click > Properties > Licensing

Per User

Add > “TS License Name” Add > OK > OK


Resim-1

Bu işlemlerden sonra makineye Restart yapmanız gerekmez, kullanıcılar bağlantı kurmaya başlayabilirler.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

https://www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Murat Kaya, 1982 yılında Giresun’da doğdu. Üniversiteye kadar olan eğitimini Giresun’da tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama mezunu ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Lise yıllarında teknik personel olarak çalışma hayatına başladı. K.T.Ü de okurken çeşitli kurumsal firmalarda ve devlet kurumlarda görev aldı. 2009 yılında Microsoft adına Metis-Teleperformans bünyesinde Teknik Destek uzmanı olarak görev aldı. 2011 yılında BilgeAdam Bilgi Teknolojileri Akademisinde Sistem ve Network danışmanı olarak Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş’de Kıdemli SCCM ve System Admin olarak görev aldı ve halen aynı görevde çalışmaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. 6 sene önce

    Merhabalar, yukarıda ciddi bir yazım hatası yada yanlış bilgilendirme var. TS 120 günden geri saymaya başladı diyelim sizin yukarıda yaptıklarınızı yaptığınız zaman Örnek: TS 85 gün diyor ise sizin yaptıklarınızı yaptığımız zaman yeniden 120 gün mü diyecek yoksa free kullanım hakkımı verecek ? lütfen cevaplar mısınız ?

  2. Merhabalar, bu yazı bedava gün vermiyor, başlıkta eksik tanım kullanılmış. Bu yazı, TS 120 gün kaldı diye uyarı verdiğinde, elinizdeki lisansı TS e nasıl gireceğinizi anlatıyor.

  3. İyi günler
    Windows Server 2008 Foundation için 5 kullanıcı uzak masaüstü lisans alıp yükledik,aktif ettik.Yaklaşık 2 yıl olacak lakşin hdd upgrade yapacağız ve yeni hdd Windows Server 2008 Foundation lisanslayıp kurduk.Fakat eski hdd yüklü uzak masaüstü lisansları nasıl görüntüleyip taşıyacağız.Keyleri kaybetmişler.Saygılar