İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Server 2008
  3. Hyper-V Server 2008 R2’de PowerShell Nasıl Aktif Hale Getirilir?

Hyper-V Server 2008 R2’de PowerShell Nasıl Aktif Hale Getirilir?


R2 ile gelen çok güzel yeniliklerden bir tanesi de Hyper-V Server’da ’i aktif olarak kullanabiliyor olmamızdır. temel bir takım görevleri ile otomatize edip Hyper-V Server’ı daha etkin kullanmamıza yardımcı olmaktadır. Hyper-V Server R2’de ’i aktif hale getirmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

1. Hyper-V Server’ınızda komut satırını açın.


Resim-1

2. Komut satırına start /w ocsetup MicrosoftWindowsPowerShell yazıp Enter tuşuna basın ve kurulumu başlatın.


Resim-2

3. Kurulum tamamlandıktan sonra komut satırınızda start \windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\powershell.exe yazıp Powershell konsolunu başlatabilirsiniz.


Resim-3

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

Windows PowerShell and Windows Server 2008 R2

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ahmet MUTLU 1976'da İzmir'de doğdu. Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans mezunu. 1994 yılında bilgisayar ile tanıştıktan sonra şirketlerin IT departmanlarında çalıştı. 1.5 yıl bir eğitim merkezinde Microsoft MCSE eğitmenliği yaptı. 5.5 Yıl Birim Bilgi Teknolojileri T.A.S'nde Teknik Destek Takım Lideri olarak çalıştıktan sonra,Mayıs 2010 tarihinden itibaren Superonline Bünyesinde çalışmaya başladı. 2007'den beri çeşitli community'ler de yaptığı çalışmalardan dolayı Virtualization dalında Microsoft Most Valuable Professional ödülüne layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP-Virtualization MCT MCSE:2003 M-S MCSA:2003 M-S MCTS: Vista Configuration CCNA

Yorum Yap