1. Ana Sayfa
  2. Symantec ve Trend Micro
  3. SEP 11 Lisansı SEP 12’ye Nasıl Yükseltilir?

SEP 11 Lisansı SEP 12’ye Nasıl Yükseltilir?


.1’i kurduktan ya da mevcut ’i ’ye yükselttikten sonra ilk yapmamız gereken işlemin lisans etkinleştirmesi olduğunu söylemiştik. Eğer SEP 11 kullanıyorsak lisansımızı önce için yükseltmemiz gerekmektedir. Bu işlem öncesinde de SEP 11 lisansımızın Symantec License Portal üzerinde kayıtlı olması gerekmektedir. Eğer değilse önce SEP 11 lisansımızı kaydedip sonrasında için yükseltme işlemini gerçekleştirmemiz gerekmektedir.

Biz SEP11 lisansımızın önceden kaydının gerçekleştirildiğini düşünerek direk yükseltme işlemini yapmaya başlayacağız. Bunun için;

  1. Symantec Licensing Portal’a (https://licensing.symantec.com/)  giriyoruz.Sayfaya SEP 11 lisansını etkinleştirmek için oluşturduğumuz mail ve şifreyi girerek login oluyoruz.

 

Resim – 1

 

  1. Açılan sayfada “Version Upgrade” linkine tıklıyoruz. Eğer Upgrade Notification ID’miz varsa giriyoruz yoksa “I don’t have an Upgrade Notification ID”yi tıklıyoruz.

 

Resim – 2

 

  1. Register ettiğimiz lisansları görebileceğimiz bu ekranda ilgili lisansımızı seçiyoruz.

 

Resim – 3

 

  1. SEP 12.1 için gelen Notification ID’yi tıklıyoruz.

 

Resim – 4

 

  1. Yükseltme işlemine başlamak için “Upgrade” e tıklıyoruz.

 

Resim – 5

 

  1. Yükseltme işlemi yapabileceğimiz kullanılabilir lisanslarımızı gösteren ekran açılıyor. Bu ekranda ilgili ürünümüzü seçip “Upgrade ”e tıklayarak yükseltme işlemini tamamlıyoruz.

 

Resim – 6

 

  1. Ardından gelen ekranda seri no ve indirilebilir dosya olarak (.slf) lisans bilgilerimizi görebiliriz.

Resim – 7

 

Artık 12.1’i indirmek ve etkinleştirmek için lisans bilgisine sahibiz. https://fileconnect.symantec.com/ adresine girip indirme işlemini başlatabiliriz.Bu bilgiler aracılığıyla da SEP 12 lisans etkinleştirmemizi yapabiliriz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar:

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumlu. Mersin Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü bitirdi.11 yıldır bilişim sektöründe çeşitli kademelerde görev aldı.3 yılı aşkın süredir bir yazılım firmasında Sistem Destek Uzmanı olarak çalışıyor. MCITP:EA ve Symantec Technical Specialist (STS) sertifikalarına sahip.

Yorum Yap