1. Ana Sayfa
  2. Configuration Manager (SCCM)
  3. SC Configuration Manager 2012 R2 Content Library’nin Farklı Yere Taşınması

SC Configuration Manager 2012 R2 Content Library’nin Farklı Yere Taşınması


Ruijie Teknoloji Günü

Bu yazıda 2012 R2 üzerinde bulunan ’nin (İçerik Kütüphanesi) farklı disk üzerine nasıl taşınabileceğini sizler ile paylaşacağım. ConfigMgr 2012 R2 üzerinde dağıtım noktalarının (Distribution Point) paket dağıtımlarını gerçekleştirdiği paketlerin ve bu paket bilgilerinin bulunduğu klasör Content Library’dir.

Bu klasör SCCM üzerinde kritik dosyalardan bir tanesidir. İşte bu klasörün bulunduğu partition’dan farklı bir partition’a nasıl taşıyacağınızı anlatacağım.


Resim-1

ürünümün kullandığı Content Library “E” diski üzerinde bulunuyor, fakat ben Content Library’ im için farklı bir partition ayırdım ve “F” disk’ im üzerine taşıyacağım.

Not: Taşınacak olan disk üzerinde başka dosya/klasör bulunmamasını öneririm.


Resim-2

Command Prompt üzerinde çalıştırmanız gereken bir EXE bulunuyor. Burada ContentLibraryTransfe.exe –SourceDrive “Partition” –TargetDrive “Partition” bu komutu vererek transfer işlemini başlatacağız.

Ben E disk’ im üzerinde bulunan Content Library’ ı klasörümü F diskim üzerine taşıyacağım, bunun için ContentLibraryTrasfer.exe -SourceDrive E –TargetDrive F parametresini girerek çalıştırıyorum.


Resim-3

Gereken transfer parametremizi çalıştırdıktan sonra Content Library’nin (İçerik Kütüphanesi) belirttiğimiz hedefe taşınmaya başladığını görebiliriz. Bu işlem içerik kütüphanenizin büyüklüğüne göre biraz zaman alabilir.


Resim-4

Yukarıda gördüğünüz gibi Content Library Transfer is now complete !! ibaresini gördüğünüzde içerik kütüphanesinin yeni lokasyonuna transferinin tamamlandığını görebilirsiniz.


Resim-5

Content Library’nin başarılı bir şekilde belirttiğimiz disk üzerine sorunsuz olarak taşındığını görebilirsiniz. Sonrasında içerik kütüphanesinin taşındığından ötürü SCCM sunucunuzu yeniden başlatmanız öneririm.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yaklaşık 7 yıldır sektörün içerisindeyim. 5 yıldır profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalışıyorum. Sektörde farklı firmalarda ve pozisyonlarda görev aldım. Çalıştığım şirket bünyesinde Disaster Recovery, Failover Cluster, System Center projeleri gerçekleştirdim. Şirket bünyesinde Senior System Engineer olarak çalışmaktayım.

Yorum Yap