0

IT dünyası çalışanları yıllardır sadece kurulum yapmakla ya da yönetmekle kalmamış,client tarafındaki problemleride çözmekle uğraşmıştır.Bu tür durumlar için büyük ölçekli şirketler help desk departmanları kurmuş, küçük ölçekli şirket IT çalışanları ise yönetimin yanısıra sıra remote desktop bağlantısı yaparak ya da kullanıcının yanına giderek problemleri çözmeye çalışmışlardır.Windows 7 Problem Steps Recorder özelliği ile kullanıcılar yaşadıkları problemleri adım adım kaydedip yetkili kişilere oluşturdukları zip dosyasını göndererek problemlerin daha detaylı incelenmesini ve kısa sürede çözülmesini sağlayabilmekteler.Problem Steps Recorder’ ı uçaklardaki kara kutulara benzetebilirsiniz.
Problem Steps Recorder’ı kullanmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

1-) Start butonuna tıklayın ve PSR yazın.
2-) Açılan pencerede Start Record seçeneğine tıkladığınıda yaşanılan problem adım adım kaydedilmeye başlayacaktır.Kaydı bitirmek için ise stop record tuşuna basın.


Resim-1

3-) Kayıt işlemi bittikten sonra dosyanın nereye kaydedileceğini belirtin.
4-) Zip dosyasını açtıktan sonra dosya  .mhtml uzantılı olarak gözükecektir.Dosya içeriğinde ise adım adım yapılan işlemleri görebilirsiniz.

Problem Steps Recorder görüldüğü  gibi oldukça kolay ve IT çalışanları için adeta biçilmiş bir kaftan.

Bu konuyla ilgili sorularınızı alt kısımda bulunan yorumlar alanını kullanarak sorabilirsiniz.

Windows 7 Walkthrough: Problem Steps Recorder

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Mehmet ÖZGAL 07.05.1984 İstanbul doğumlu. Lise öğrenimini Maçka Akif Tuncel Meslek Lisesinde, üniversite öğrenimini Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri Ve Programlama Bölümü 1.lik derecesi alarak tamamladı. Amatör olarak fotoğrafçılıkla ve sinopsis yazmakla uğraşıyor. Kurumsal bir bankada iş hayatı devam etmektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MCP, MCTS:Vista, MCSA+S

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir