1. Ana Sayfa
  2. Microsoft PowerShell

PowerShell Help Online ve Offline Update

PowerShell Help Online ve Offline Update
+ - 0

Bu yazımda sizlere PowerShell Help Online ve Offline Update‘ini işlemlerinin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Online olarak yapabilmek için ilk öncelik İşletimi sisteminizin internete erişimi olmalı.

İşlemlere başlayacak olursak;

PowerShell’imizi Run as Administrator ile çalıştırıyoruz ve Update-Help komutunu kullanıyoruz. Bu komutu kullandığınız işletim sistemi üzerinde herhangi bir hangi Windows Rolü yüklü ise o rol ilgili modülleri de güncellemiş olursunuz. Örnek verecek olur ise İşletimi sistemi üzerinde bir Active Directory var ise AD modülleri de güncellenecektir.

Resim-1

Resim-2

Resim-3

Update işlem tamamlandıktan sonra bazı modullerin update edilmediğini görebilirsiniz. (Modülün bulunduğu linkteki bir problemden dolayı olabilir, kaldırılmış olabilir veya anlık olarak bir sorun olabilir..)

Resim-4

Offline olarak yapmak istediğimiz de ise Save-Help -DestinationPath C:\PS-Offline-Update\ dizini içersine ise tüm modüllerimiz offline olarak indirebiliriz.

 

Resim-5

İndirmiş olduğumuz modülleri aynı özelliklerdeki başka bir işletim sistemine yükleyebilememiz için de Update-Help -SourcePath C:\PS-Offline-Update\ komutunu kullanabiliriz.

Resim-6

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz. 

Referanslar

www.mshowto.org 

TAGs:Powershell, Powershell Online Update, Powershell Offline Update,Powershell nasıl güncellenir

Yazar Hakkında

1983 yılında Bursa’da doğdum. Profesyonel olarak 2005 Yılından beri Bilişim sektörünü içerisinde birçok farklı görev de yer aldım. 01.05.202 tarihi itibariyle Data Platform Bilgi Sistemleri, İzmir Regional Technology Director olarak görev almaktayım. Sahip olduğum sertifikalar; VCP | MCP | MCDST | MCSE (w2k,w2k3), + Security | MCITP: Windows Server 2008 Enterprise Administrator | MCITP: Enterprise Messaging Administrator on Exchange 2010 | MCSA: Microsoft Certified Solutions Associate: Windows Server 2012 | Watchguard | MFA Technical

Yorum Yap