1. Anasayfa
 2. Haberler

Oyun Severlere Müjde!


0

MicrosoftVista ile tohumları atılan Windows Games Explorer, Windows 7 ile tam anlamıyla işe yarar bir hal alacak Microsoft sonunda oyunlar konusunda faydalı bir adım atıyor. Bugüne kadar hazırlanan Windows’larda Microsoft oyunlarla ilgili fazla bir atılım yapmamıştı. Genel anlamda kurduğumuz oyunlar Başlangıç menüsünde yerini alır, masaüstüne bir kısayol çıkardı. Biz de o kısayola çift tıklar oyunumuzu oynardık. Bu alışılagelmiş standart Vista ile tohumları atılan Windows Games Explorer ile artık tamamen değişiyor. Windows Games Explorer bize neler sunacak ve ne derece pratik olacak? Games Explorer’dan Masaüstüne… Windows 7’nin özünde yatan pratiklik Games Explorer’da ilk göze çarpan olay.

Birçok oyun günümüzde kurulmasının ardından kendini çalıştıracak kısayolu masaüstüne atıyor. Fakat bu kısayol bir şekilde masaüstünden silindiğinde oyunu çalıştıran dosyanın masaüstüne taşınması birçok kullanıcı için sıkıntı veriyordu. Games Explorer ile basit bir sürükle taşı metodu ile artık kısayollarımızı anında yaratabileceğiz. Başlat Menüsü İşkencesine Son Oyunların çalışmasını sağlayan masaüstü kısayollar her ne kadar pratik olsa da belli bir noktada tıkanıyordu. Oyunların güncellemelerine bakmak, ayarlarını yapmak, yapımcı firmanın web sayfasına ulaşmak gibi durumlarda ister istemez başlat menüsüne girmemiz gerekiyordu. İşte burada olay biraz can sıkıcı bir hal alabiliyordu. Başlat menüsünün karışıklığı içerisinde oyunun yapımcı firması gözden kaçabiliyordu. Games Explorer sayesinde tek bir kısa yoldan tüm bu işlemlere ulaşmak mümkün olacak; bu da başlat menüsü ile uğraşma işini tamamen ortadan kaldıracak.

Kaynak: teknolojide.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir