1. Anasayfa
 2. Exchange Server 2010

Exchange 2010 OWA Logon Ekranında Sunucu İsmi


0

Exchange 2007′de olduğu gibi Exchange 2010 Outlook Web App ekranında hangi sunucuya bağlandığınızı göstermeniz mümkün. Özellikle birden fazla Client Access Sunucusu bulunan ortamlarda bu işlem sayesinde kullanıcılarınız veya siz herhangi bir hata alıyorsanız hangi sunucuya logon olmaya çalışıldığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Sunucu isminizi OWA logon ekranında göstermek için “C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V14\ClientAccess\Owa\auth” altında bulunan Logon.aspx dosyasında değişiklik yapmanız yeterli.


Resim-1

Logon.aspx dosyasına sunucu ismimizi ekliyoruz:


Resim-2

Ve sonuç:


Resim-3

Önemli: Eğer bu CAS sunucunuza herhangi bir Exchange Rollup veya Service Pack geçerseniz; logon.aspx dosyası değişebilir. Bu nedenle güncellemelerden sonra bu dosyayı tekrar değiştirmeniz gerekecektir. Logon.aspx de değişiklik yapmadan önce yedeklemenizi öneririm.

Exchange 2007′de Logon.aspx “C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\ClientAccess\owa\auth” klasörü altındadır.

Bu konuyla ilgili sorularınızı  alt kısımda bulunan yorumlar alanını kullanarak sorabilirsiniz.

Referanslar

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Serkan VAROĞLU, 1982'de İzmir'de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini bitirdi. Türkiye'de birçok farklı sektör ve firmada Sistem Yöneticiliği yaptıktan sonra 3 sene Bermuda'da Senior Consultant olarak çalıştı. Şu anda kariyerine İrlanda'da devam ediyor. MCSE/2000-2003, MCSA/2000,2003, MCITP: Enterprise Administrator, MCITP: Enterprise Messaging Administrator 2010, ITILv3 Foundation sertifikalarına ve 2012 yılından beri Exchange Server MVP ödülüne sahip.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir