İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Office 365 Tehdit Yönetimi Rapor Zamanlama

Office 365 Tehdit Yönetimi Rapor Zamanlama

featured

 

Office 365 Güvenlik ve Uyumluluk Merkezi, risk yönetimi, verileri korumanıza ve içerden gelecek riskleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olması ile birlikte e-posta,DLP,ATP gibi güvenlik ve uyumluluk raporların çıktılarını zamanlayarak otomatik belirlenen kriterlerde eposta olarak iletilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede sistem yöneticilerinin verilerin nasıl kullanıldığını anlayarak riskleri belirlemenize yardımcı olacaktır.


Resim-1

Microsoft 365 Yönetim Merkezi’ndenSecurity veya Compliance tıklıyoruz.


Resim-2

“Raporlar” ardından “Pano” penceresinden zamanlama oluşturacağımız “Gönderilen ve alınan postalar raporu” tıklıyoruz. İsteğe bağlı olarak panodan farklı bir rapor zamanlayabilirsiniz.

Resim-3

Varsayılan olarak zamanlama oluştur penceresinde Haftalık rapor olacağı, zamanlama adı, e-posta gönderilecek adres gibi ayarlar otomatik gelmektedir. Raporumuzu detaylandırmak veya ayarlarını değiştirmek isteyebiliriz bunun için “Zamanlamayı özelleştir” tıklıyoruz.

Resim-4

Rapor oluşturma sihirbazı ile haftalık veya aylık iletilmesi ile ilgili sıklık ayarı, başlangıç ve sona erme tarih bilgilerini belirliyoruz.

Resim-5

“Filtre Uygula” bölümünde ise isteğe bağlı olarak rapora filtreler uygulayabiliriz. Varsayılanda herhangi filtre yoktur.

Resim-6

“E-posta Alıcılarını Ekle” seçeneği ile raporun iletileceği hesap eklediğimiz bölümdür. “Düzenle” seçeneği ile raporun iletileceği e-posta adresi değiştirilebilir.

Resim-7

“Onay” bölümünde ise raporumuzun başarılı bir şeklide oluşturulduğunu görmekteyiz.

Resim-8

Raporlar sekmesinden “Zamanlamaları yönet” bölümünde oluşturduğumuz raporun listelendiğini ve rapora dair düzenleme veya değişiklik yapılamasını istediğimizde bu bölümden yapabilmekteyiz.

 

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Office 365 Tehdit Yönetimi Rapor Zamanlama,Office365 rapor zamanlama,Office365 raporlar,Office365 tehtit yönetimi,EOP raporlar,EOP rapor zamanlama

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap