İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Office 365’e Üç Yeni Paket: Office 365 Business Essentials, Office 365 Business, Office 365 Business Premium

Office 365’e Üç Yeni Paket: Office 365 Business Essentials, Office 365 Business, Office 365 Business Premium


Ruijie Teknoloji Günü

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için cephesinde iş ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmek adına üç yeni paket, Business Essentials, Business, Business Premium isimleri ile karşımızda. Daha önceki benzer sürümlere göre paketlerdeki kullanıcı limitleri arttırılmış, sosyal ağların kullandırımları kolaylaştırılmış ve fiyatlar biraz düşüş göstermiş durumda.

Beraber kısaca inceleyelim.


Resim-1

Bu paketlerin temel amaçlarından bir tanesi daha önceki Small Business, Small Business Premium ve Midsize Business paketlerini replace edebilmek. Yani üç eski paketi Microsoft modernize ediyor diyebiliriz. Tabi ki sosyal ağlar, mobil servisler ve cloud tabanlı servisler tarafında daha fazla seçeneği 300 ve biraz daha üstü kişiye kadar çalışanı olan şirketlere hizmet olarak sunabilmekte temel amaçlar arasında.

Microsoft bloğunda ki; “Bu değişikliklerin tamamını müşterilerimizden aldığımız, cloud tabanlı hizmetlerin daha kolay biçimde kullanılması türünden uzun süreli feedbackler ile gerçekleştirdik.” demeci bize, bu paketlerin nereden çıktığını eski paketlerin yerine neden getirildiklerini bize biraz daha anlatıyor.

Şimdi paketlere göz atalım.


Essentials ile beraber, Office Online, 1 terabyte’lık OneDrive for business, paylaşımlı takvim gibi seçenekler ile Exchange mail hizmeti, online toplantılar ya da anlık konuşmalar yapabileceğiniz Web konferans sistemi, Sharepoint tabanlı, internal ya da internet portal’leri, ve kuruma özel Yammer hizmeti sunulmakta. Bu paketin kullanıcı bazlı 2014 sene sonu itibari ile fiyatı aylık anlaşmalarda 6$, yıllık anlaşmalarda ise 5$. Daha önceki Office 365 Small Business’ın yerine geldiğini söylemiştik. Bu eski paketin fiyatının da aylık anlaşmalarda kullanıcı başına 5$ olduğunu hatırlatalım. Ayrıca eski paketteki kullanıcı sayısı desteğinin 25 iken bu yeni pakette 300 kişilik destek olduğunu da hatırlatmadan geçmek istemiyorum.


Resim-2

Bu en küçük paketin dahi birçok konuya çözüm olabildiğini rahatça görebiliyoruz.

Office 365 Business

Bu paketin en çok dikkat çeken özelliği sanırım full Office ürünü (Outlook, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Publisher), ile beraber gelmesi. Ayrıca kullanıcılar dosyaları kolayca paylaşıp farklı platformlardan başkaları tarafından paylaşılmış dosyalara farklı platformlardan (tablet cihazlar, Mac OS X, iPad vb.) ulaşabilirler. Aylık bazda anlaşmalarda 10$ olan kişi başı fiyat, yıllık bazlı anlaşmalarda 8,25$’a kadar iniyor. Daha önceki Office 365 Small Business Premium’un yerine geldiğini hatırlayalım ve bu eski sürümün fiyatının da aylık bazlı anlaşmalarda 12$ olduğuna hatırlayalım.


Bu son paket ise daha önceki iki sürümün bileşkesi konumunda. Aylık kullanıcı başına 15$ iken yıllık anlaşmalarda 12,50$’lık bir fiyata sahip. Daha önceki Office 365 Midsize Business’ın yerine geldiğini ve bu eski sürümünde aylık 15$’lık bir ücreti olduğunu hatırlayalım.

Daha önceki sürümlerde kısıtlı kullanıcı kullandırım sınırı olan paketler bu yeni paketler ile 300 kişiye kadar Destek sağlar duruma getirilmiş durumda. Ayrıca, Microsoft’un planları arasında şirketinizin büyüme durumuna göre paketler arasında geçiş imkanı da sunuyor. Ya da ek paketleri de parallelde kullanabiliyorsunuz.

Aşağıdaki alanda bir karşılaştırma listesini de paylaşıyorum. Detayına ulaşmak için http://office.microsoft.com/en-001/business/compare-all-office-365-for-business-plans-FX104051403.aspx .


Resim-3

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

https://products.office.com/en-us/business/office-365-business

http://office.microsoft.com/en-001/business/office-365-business-premium-FX103037625.aspx

http://office.microsoft.com/en-001/business/office-365-business-essentials-FX103887194.aspx

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap

Yorumlar (1)