1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office
  3. Office 2003 Kurulum Dosyalarına SP2 Güncellemesini Dahil Etmek

Office 2003 Kurulum Dosyalarına SP2 Güncellemesini Dahil Etmek

Elinizde 2003 kurulum CD si var ve siz bu kurulum CD si içerisinde SP2 güncellemesinin de yer almasını istiyorsunuz. Bunun için Slipstreaming olarak isimlendirilen “birleştirme” işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Öncelikle SP2 paketini integrate edebilmek için, elimizdeki Office 2003 TR Ent. Edition CD si ile bir Administrative Installation Point oluşturmamız gerekiyor.

1- Office CD sini CD-ROM a taktıktan sonra, otomatik açılan bir pencere olursa kapatın ve aşağıdaki komutu, Başlat | Çalıştır penceresinde uygulayın: (CD-ROM sürücüsü D: den farklıysa uygun olarak değiştirmelisiniz.)

D:\Setup.exe /a

2- Sonrasında Office kurulum sihirbazı başlayacak ve Administrative Installation Point in nereye oluşturulması gerektiğini size soracaktır. (Örnekte E:\Office\Bu klasörü önceden oluşturmanız kolaylık sağlayacaktır.) Bu pencerede, kuruluş bilgisini ve son kez Ürün Anahtarını girdikten sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz.


Şekil-1

3- Bu adımda Lisans Sözleşmesini kabul ettikten sonra ilerlediğinizde kurulum başlayacaktır. Bu sadece integration ve installation ile ilgili gerekli olan dosyaları uygun hale getirip kopyalayacak, Office programını sisteme kurmayacaktır.


Şekil-2

4- E:\Office klasörünü kontrol ettiğimizde aşağıdaki gibi bir görüntü oluşmuş olması gerekiyor.


Şekil-3

Tüm bu işlemlerden sonra SP2 güncellemesini kurulum noktasına integrate edebiliriz.

1. Öncelikle aşağıdaki adresten SP2 güncellemesini FullFile olarak yüklemelisiniz. (FullFile olması önemlidir. Client yüklemesi ile bu işlemi yapamazsınız)http://download.microsoft.com/download/1/b/e/1beadd87-1935-4be7-a599-53f00f6ce7ad/Office2003SP2-KB887616-FullFile-TRK.exe

2. İndirdiğiniz dosyayı, kolaylık olması için E: kök dizine kopyalayın ve aşağıdaki komutu, Başlat | Çalıştır penceresinde uygulayın.E:\Office2003SP2-KB887616-FullFile-TRK.exe /Q /C /T:E:\SP2Bu komut SP2 yi E:\SP2 klasörüne extract edecektir.

Şekil-4

3. Son olarak aşağıdaki komutları Başlat | Çalıştır penceresinde sırasıyla uygulayalım. (Komutlar zaman alabilir.)msiexec /p E:\SP2\MAINSP2ff.msp /a E:\Office\PRO11.MSI SHORTFILENAMES=TRUE /qbmsiexec /p E:\SP2\OWC11SP2ff.msp /a E:\Office\OWC11.MSI SHORTFILENAMES=TRUE /qb

Artık E:\Office klasörü altındaki Office 2003 kurulum dosyalarımız, SP2 içermektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap