İlginizi Çekebilir
NHibernate Nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. ASP.Net
  3. MVC ContentResult Nedir Nasıl Kullanılır ? Bölüm-9

MVC ContentResult Nedir Nasıl Kullanılır ? Bölüm-9

032818_2029_MVCContentR4.png

Bu yazımda yapısını inceleyeceğiz. Bir projesinde kullanıcı tanımlı verileri son kullanıcıya döndüren metotlara denir.


Resim-1

Projemizde bir Controller ve ContentResult türünde View döndüren metotlarımızı yazalım. Projemizi çalıştıralım.

Resim-2

Projemizde ilk olarak Content/Index metodumuzu çalıştıralım. Karşımıza direk olarak String ifadesi dönmektedir. ContentResult metodunu burada parametresiz olarak kullandık.

Resim-3

Content/Index2 metodumuzu çalıştırdığımızda Html kodunda, metodumuzda belirttiğimiz gibi “text/plain” etiketiyle beraber çıktı üretir.

Resim-4

Content/Index3 metodumuzu çalıştırdığımızda metodumuzda belirttiğimiz XML çıktısı kullanıcıya gösterilmektedir. Böylece programda tanımlamış olduğumuz değişkenleri veya değerleri kullanıcılara gösterebilmekteyiz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: mvc, ,,, oluşturma,razor,,,visual studio community,mvc proje,contentresult,,,


Yorum Yap

Yazar Hakkında

Servan Oral, 1991 yılında Diyarbakır’da doğdu. Üniversite öncesi öğrenimini Malatya’da tamamladı. Dicle Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. .Net Developer olarak birçok firmada görev almıştır. MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları olan; Bilişim Güvenliği, Microsoft Azure, Microsoft Visual Studio, C# .Net, Asp.Net, Cloud Computing, Microsoft Azure SQL, Microsoft SQL Server, MVC .Net alanlarında yazarlık yapmakta ve etkinliklerde uzmanlık alanlarında konuşmacı olarak görev almaktadır. MCP sertifikası bulunmaktadır.

Yorum Yap