İlginizi Çekebilir
Windows 7 Serial
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Microsoft ile Elektrik Sarfiyatlarınızı Düşürün!

Microsoft ile Elektrik Sarfiyatlarınızı Düşürün!

Microsoft, Windows Vista ve Windows XP kullanıcılarının masaüstü enerji yönetimlerini geliştirerek daha fazla enerji tasarrufu yapmalarını sağlayan bir uygulamayı kullanıma sundu.

Şirket, yaptığı açıklama ile ücretsiz olarak indirilebilen Verdiem’s Edison uygulamasının işletim sisteminin mevcut güç ayarlarını daha fazla enerji tasarrufu yapabilecek şekilde  geliştirdiğini ve  tüketici dostu, kullanması ve yönetmesi kolay bir kullanıcı arayüzü  sunduğunu belirtti. Uygulamanın bilgisayarın enerji tüketiminin çok daha etkin olarak denetlenmesine imkan vererek karbon salınımını azalttığı bu nedenle de Microsoft ile çevreye duyarlı teknoloji ve süreçler konusunda farkındalığı artıran uluslararası organizasyon Climate Savers (İklim Kurtarıcılar) tarafından desteklendiği ifade edildi. Uygulama, http://www.microsoft.com/environment/campaign_edison.aspx adresinden ücretsiz olarak indirilebilecek.

Kaynak: BTnet

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap