İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Microsoft Teams’de Toplantı Kaydı Özelliği

Microsoft Teams’de Toplantı Kaydı Özelliği

teamsKAPAK
VidyoConnect

 

Bilgi akışının takım çalışmalarındaki önemli olduğu iş hayatında Microsoft Teams önemli bir misyonu sahiplendiğini kullanıcılara ve iş dünyasına kanıtladı. Tek bir ortamda takım çalışmasını sağlayacak araçların bir arada toplanmasının yanı sıra birçok vendor uygulamaları ile de sorunsuz entegre çalıştığına sanırım herkes şahit oldu. Teams platformunda toplantı sonrasında toplantı kaydı alarak kuruluşunuzun dışındaki veya toplantıya katılmayan kişilerle de paylaşabilirsiniz. Paylaşmak için yine Microsoft’un başka bir platformu olan Microsoft Stream’e kaydedilir, böylece toplantı kayıtlarını kuruluşunuz genelinde güvenli bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Toplantı kaydını kimler görebilir?

Toplantı kaydı Microsoft Stream’e yüklendiğinde, kayıt düzenleyici tarafından izin ve yönetime sahip olur ve kuruluşlarındaki toplantıya davet edilen kişiler izleyicidir. Toplantı kaydını farklı kuruluş ve kullanıcılara paylaşmak için izin vermesi veya videoyu indirmesi gerekiyor.

Toplantı kaydını kim başlatabilir veya durdurabilir?

Aşağıdaki tabloda ölçütleri karşılayan herkes, toplantı düzenleyicisi olmasa bile bir kaydı başlatabilir veya durdurabilir.

Type Owner Who can view Who can download Who can delete
Takım toplantısı kaydı Recorder Ekip (Office 365 grubu) Yalnızca sahip Yalnızca sahip
Özel toplantı kaydı Recorder Katılımcılar (sohbet üyeleri) Yalnızca sahip Yalnızca sahip
Grup çağrı kaydı Recorder Sohbet üyeleri Yalnızca sahip Yalnızca sahip

 

 

Resim-1

Örnek bir toplantı kaydı alalım öncelikle toplantı esnasında “…” tıklıyoruz.


Resim-2

Açılan menü penceresinden “Kaydı başlat” tıklayarak kaydımızı başlatıyoruz.


Resim-3

Toplantı kaydının başladığını ekranımızda bildirim ekranında bu toplantı kaydının Microsoft Stream’den erişebileceğimizin bildirim görüntüleniyor.


Resim-4

Teams araçlar çubuğundan kaydın süresini ve katılımcıların ekranında kaydın kimin tarafından alındığı bilgisi verilmektedir. Yine “…” ardından “Kaydı durdur” ile kaydımızı sonlandırıyoruz.


Resim-5

“Kaydı durdur” bildirimini onaylıyoruz.


Resim-6

Toplantıyı sonlandırmamız ile kaydın Microsoft Stream’e kaydedilmesi kısa bir zaman alması ile tamamlanacaktır.


Resim-7

Microsoft Stream’e kaydedilme işlemimiz tamamlandı. Toplantıyı kaydettiyseniz, kaydı kuruluşunuzun dışındaki veya toplantıya katılmayan kişilerle paylaşabilirsiniz demiştik.Microsoft Stream’ de aç” diyerek izleyebilir ve videonun grupların veya kişilerin Akışta görüntülemesine izin vermek için izinlerini değiştirebilirsiniz. “Bağlantı al” sekmesi ile bir e-postaya veya Ekipler mesajı ile gönderebilirsiniz. “Paylaş” sekmesi ile toplantı kaydının paylaşımı başlatarak linki diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.” Bunu sekmede yap” seçimi ile
kanalınızda sekme oluşturabilirsiniz.

 

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar        

www.mshowto.org

TAGs:Microsoft Teams’de Toplantı Kaydı Özelliği,Teams’de Toplantı Kaydı Özelliği,Teams Toplantı Kaydı,Teams Meeting Record,Teams Toplantı Kaydı Durdurma

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap