1. Anasayfa
 2. Haberler

Microsoft’tan Farklı Bir Ürün Daha


0

Ortaya çıkan fotoğraflar herkesi şaşırttı: İşte Microsoft’un gizemli cihazı uPad ve ilginç detaylar.

Pek çok firma yeni ürünlerini gizli tutmayı severler. Hem rekabet avantajlarını yitirmemek, hem de ürün tam olarak hazır olmadan olası bir problemin basına yansımasını engellemek için sıklıkla başvurulan bu yöntem zaman zaman sızmalar yaşansa da, genellikle işer yarıyor.
Microsoft’un geliştirdiği ve uPad adını verdikleri ilginç bir cihaz ise ilk kez Batı dünyasında gün ışığına çıkıyor. Microsoft Asya tarafından geliştirilen ve iddialara göre sadece firma içinde hatıra olarak üretilen cihaz, elektronik ürünleri kablosuz bir şekilde şarj etmeye yarayan bir aygıt. Cihazın bir tarafı şarj için kullanılırken, diğer tarafı da hava durumu gibi bazı bilgileri görüntüleyebiliyor. Üstelik cihaz hangi tarafın kullanımda olduğunu algılayıp, enerji tasarrufu için diğer tarafı kapatabiliyor.

İddialara göre 2009 yılında üretilen bu cihazın neden Asya’nın dışına çıkmadığı, Microsoft’un bu konuda bir patent elde etmiş olmasına rağmen neden seri üretime geçmediği ise şimdilik bilinmiyor…

Kaynak: Chip Online

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Microsoft iPhone’da

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir