1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Microsoft Oyun Satıyor!


1

Microsoft uzun süredir beklenen hamlesini nihayet yaptı. Yazılım devinin yeni “oyun planı” hazır… Neowin web sitesinin bildirdiğine göre Microsoft, resmi oyun mağazasını kullanıma açtı. Mağaza PC oyunlarını kullanıcılara internet üzerinden dağıtacak. Oyun satın alıp indirmek için Games for Windows – LIVE yazılımının indirilip bir oyuncu profili oluşturulması yeterli oluyor. Bu aşamadan sonra birçok popüler oyuna ulaşılabiliyor.

Şu an mağazada sunulan oyunlar şunlar:

1. Shadowrun
2. Viva Pinata
3. Battlestations: Pacific
4. DiRT 2
5. Fallout 3
6. Red Faction: Guerilla
7. Resident Evil 5
8. Street Fighter IV

Yakında Section 8 ve Hot Import Nights gibi oyunların da satışa sunulacağı söyleniyor. Elbette zaman ilerledikçe mağazada daha birçok popüler oyun görülecek. Online oyun dağıtımında büyük başarı elde eden Steam platformundan sonra Microsoft’un bu alanda ne kadar başarı gösterebileceğini zaman gösterecek.

Microsoft’un oyun dağıtım platformuna buradan ulaşabilirsiniz

http://www.microsoft.com/games/en-us/games/pages/gamesondemand.aspx

Kaynak: veteknoloji.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. sayfalar iptal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir