İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Microsoft Dudullu’ya Veri Merkezi Yatırımı mı Yapıyor?

Microsoft Dudullu’ya Veri Merkezi Yatırımı mı Yapıyor?

azure veri merkezi
Ruijie Teknoloji Günü

Verilerin her geçen gün durmaksızın üretildiği bir çağda kritik bilgilerin yönetilmesi, depolanması ve yedeklenmesi her kurum için hayati bir önem taşımaktadır. Bu noktada Microsoft  İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde güvenilirlik ve kesintisiz çalışma sürecini birincil önceliği yapan kurumsal müşteriler için veri merkezi yatırımı yapacağı kurumlar arasında konuşulmaya başlanması ile birlikte; bu yatırım için henüz net bir bilgi olmasa da kamuoyunun bilgisinde haberler kulaktan kulağa hızlıca yayılmaya devam etmektedir. Bu yazıyı okurken acaba bu dedikoduların veya söylentilerin altındaki sebep nedir diye düşünebilirsiniz. Hemen anlatayım Microsoft güvenlik ürünlerine yapılan yatırımlardan sonra,Borsa değerinin sadece son 2 yılda 70 dolardan 140 dolara gelmesi, dünya çapındaki sahip olduğu datacenterlerin giderek artması, Microsoft Türkiye ofisinin Türkiye deki vendorlar arasında en büyük  yatırıma sahip olması,Dudullu OSB’de  400 milyon dolarlık bir veri merkezi yatırımı yapılması ülke olarak hepimizi heyecanlandırabilir.

52 ülkede 200 veri merkezini içeren küresel bir platforma sahip, küresel ara bağlantı ve veri merkezi şirketi Equinix Inc., Türkiye’de 2017 sonlarında 373 milyon TL’ye satın aldığı IL2 veri merkezinin açılışından sonra Microsoft ‘unda Türkiye nin Avrupa ve Asya arasında stratejik bir köprü rolünde olması nedeniyle OSGB ‘de bu tarz bir veri merkezi işine yatırım yapması  mutlak gibi görünüyor. Önümüzdeki günlerde haberlerin nedenli doğru olduğu kamuoyuna yansıyacaktır.

Kaynak: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Dunya-devi-Microsoft-un-Dudullu-da-400-milyon-dolarlik-cok-gizli-yatirimi/226724

TAGS: OSB veri merkezi,OSB datacenter,Microsoft Datacenter Yatırımı,Microsoft Veri Merkezi,Microsoft Datacenter Türkiye,Microsoft Datacenter istanbul,Microsoft Dudullu’ya Veri Merkezi Yatırımı mı Yapıyor?

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Servan Oral, 1991 yılında Diyarbakır’da doğdu. Üniversite öncesi öğrenimini Malatya’da tamamladı. Dicle Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. .Net Developer olarak birçok firmada görev almıştır. MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları olan; Bilişim Güvenliği, Microsoft Azure, Microsoft Visual Studio, C# .Net, Asp.Net, Cloud Computing, Microsoft Azure SQL, Microsoft SQL Server, MVC .Net alanlarında yazarlık yapmakta ve etkinliklerde uzmanlık alanlarında konuşmacı olarak görev almaktadır. MCP sertifikası bulunmaktadır.

Yorum Yap