1. Anasayfa
 2. Haberler

Microsoft Apple’ı Vuracak


0

Windows 7 ile birlikte gelecek olan Windows Media Player, bir Apple klasiğini yerle bir edebilir. Her alanda Apple ile büyük bir rekabet içinde olan yazılım devi Microsoft, Windows 7 ile birlikte Apple’ın bugün için yaygın olarak kullanılan QuickTime uygulamasına büyük bir darbe vuracak gibi.  Engineering Windows 7 blog sayfalarında yer alan bilgiye göre, Windows 7 ile birlikte kullanıcılara sunulacak olan yeni Windows Media Player’a dahil edilecek özellik sayesinde, artık kullanıcılar Windows Media Player ile de .mov formatındaki dosyaları seyredebilecek ve herhangi bir üçüncü parti yazılıma ihtiyaç duymayacak. Böylece kullanıcıların .mov formatındaki dosyaları çalıştırabilmesi için sistemlerine kurduğu QuickTime yazılımına da ihtiyaç kalmayacak.

Kamerası olan birçok kullanıcının QuickTime ve benzeri üçüncü parti bir yazılıma artık ihtiyaç duymayacağını dile getiren Microsoft’un Program Yönetici Yardımcısı Chaitanya Sareena, bilgisayarlarında sinema ya da film fragmanları izlemek isteyen kullanıcıların da artık VLC Player ya da QuickTime gibi yazılımları kullanmalarına gerek olmayacağını kaydetti.

Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx

Kaynak: veteknoloji.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir