İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Microsoft Apple’ı Vuracak

Microsoft Apple’ı Vuracak

ile birlikte gelecek olan Windows , bir klasiğini yerle bir edebilir. Her alanda ile büyük bir rekabet içinde olan yazılım devi , Windows 7 ile birlikte ’ın bugün için yaygın olarak kullanılan uygulamasına büyük bir darbe vuracak gibi.  Engineering Windows 7 blog sayfalarında yer alan bilgiye göre, Windows 7 ile birlikte kullanıcılara sunulacak olan yeni Windows ’a dahil edilecek özellik sayesinde, artık kullanıcılar Windows ile de formatındaki dosyaları seyredebilecek ve herhangi bir üçüncü parti yazılıma ihtiyaç duymayacak. Böylece kullanıcıların formatındaki dosyaları çalıştırabilmesi için sistemlerine kurduğu QuickTime yazılımına da ihtiyaç kalmayacak.

Kamerası olan birçok kullanıcının QuickTime ve benzeri üçüncü parti bir yazılıma artık ihtiyaç duymayacağını dile getiren Microsoft’un Program Yönetici Yardımcısı Chaitanya Sareena, bilgisayarlarında sinema ya da film fragmanları izlemek isteyen kullanıcıların da artık ya da QuickTime gibi yazılımları kullanmalarına gerek olmayacağını kaydetti.

Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx

Kaynak: veteknoloji.com

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap