İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Lync Server
 3. Lync Server 2010 Enterprise Voice Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? – Detaylı Video

Lync Server 2010 Enterprise Voice Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? – Detaylı Video


Bu video’da Lync Server 2010’un özelliklerinden birisi olan Enterprise Voice’un ne olduğunu, ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını izleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Onur Yüksektepeli - Chief Technology Architect | Micosoft MVP Onur Yüksektepeli Nephocraft firmasının kurucusu aynı zamanda kendi firmasında teknoloji çözümleri mimarıdır. 15 Yıldan fazla IT tecrübesi ile temel uzmanlık alanı olan Platform ve diğer teknolojiler için müşterilerine ürün ve hizmetler sunmaktadır. Microsoft MVP ünvanına sahip Onur Yüksektepeli birçok IT etkinliğinde aktif konuşmacı olarak ve IT topluluklarında yönetici olarak aktif rol üstlenmektedir. Nephocraft firmasın da yönetici olarak oluşturduğu çözümlerde yeni teknoloji gelişmelerini de göz önünde bulundurarak, müşterilerine esnek, yenilikçi, akıllı ve üretken iş çözümleri üretmektedir.Onur Yüksektepeli bulut, platform, data, devops, development gibi konularda aktif danışmanlık ve IT eğitmenliğine de devam etmektedir.

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. 7 sene önce

  selamonur bey benim elimde 0850 694 xx xx ile başlayan 1.000 adet numara var btk dan alınma bu numaraları musterılerıme vermek ve cep sabıt kendı araların da konuşma yaptırmak istiyorum konu hakkında bılgı verırmısınız

 2. Murat bey merhabalalar;

  Murat bey Lync sistemi kurulu ise kullanıcılar Lync üzerinden ücretsiz konuşabilirler.

  Numara atama olayı ise Lync sistemi için şu şekilde kullanılır. Sizin bir santraliniz vardır bu santrale elinizdeki numaraları bağlarsınız ve dışarıdan gelen kullanıcılar bu numara ile aranabilir hale gelir. birileri sizin atadığınız numarayı aradığında ilgili Lync kullanıcısı ile karşılaşır. fakat siz link üzerinden ev veya cep numaranızı aradığınızda yine ücret etkisi olacaktır.

  bu numaraları kullanıp müşterilerinizi kendi aranızda aramak için her müşteride Lync olması ve bu Lync ler arasında internet bağlantısı olması gerekir.

  iyi çalışmalar;

  Onur YUKSEKTEPELI

 3. 7 sene önce

  selam onur bey biraz araştırma yaptım sip server kurulması lazımmış bu konu hakkında bilğiniz varmıı

 4. Murat bey merhabalar;

  Lync Server ın kendisi bir sip serverdır.

  iyi çalışmalar

  Onur YÜKSEKTEPELİ

 5. Murat bey merhabalar;

  Lync Server ın kendisi bir sip server dır zaten. Fakat yukarıda anlattığım gibi, istediğiniz şeyi Lync ile veya farklı bir marka sadece bir sip server kurarak istediğinizi yapmanız mümkün değil. Bu hizmet için kendinize ait bir santralinizin olması gerekir. Santral’i Turk Telecom veya Türkcell den satın alarak belli bir rakam ödeyerek kendi aralarında ücretsiz konuşabilirler.

  iyi çalışmalar;

  Onur YUKSEKTEPELI