1. Anasayfa
 2. Haberler

Kimlik Yönetimini Soruna Dönüştürmeden Kontrole Alın!


0

“En son araştırmalara göre normal bir çalışan günde ortalama 16 dakikasını sadece sistemlere giriş yapmakla geçiriyor. Günümüzde birçok kurum kimlik krizi yaşama noktasına gelmiştir. Kurumlar birbiriyle uyumsuz pek çok kimlik dizini ve erişim yönetim sistemi kullanmakta, bunun sonucunda da esnekliklerini kaybetmektedir. Kimlik Yaşam Döngüsü ve Erişim Yönetimi basit olmamakla birlikte, sağlam oluşturulmaları halinde bilgi işlem operasyonlarının en hızlı büyüyen sorunlarını ortadan kaldıracaktır.”

Rafal Lukawiecki, Güvenlik Uzmanı

Organizasyonların büyümesi ile, çalışanlara farklı haklar sağlayan teknik kimliklerin yönetimi her gün daha karmaşık hale geldikçe, kimlik yönetimi kavramı da giderek önem kazanıyor.

Kimlik yönetimine entegre yaklaşım, organizasyonlara önemli faydalar sağlıyor. Verimlilik ve konsolidasyon sayesinde toplam sahip olma maliyetini düşerken, gelişen güvenlik sistemi sonucunda iç ve dış saldırı riskleri azalıyor. Ayrıca iş ortaklarının, müşterilerin ve çalışanların bilgiye hızlı ve kolay erişimi ile verimlilik, memnuniyet ve gelir artışı sağlanıyor. Kapsamlı güvenlik, denetim ve erişim politikası sayesinde yasal düzenlemelere de uyum sağlanırken, şirket satın alma ya da birleşme süreçlerinde de yüksek derecede esneklik olanağı elde ediliyor. Microsoft’un bu eksende geçtiğimiz sene duyurduğu yeni ürünü ILM ile kurumsal kimlik, sertifika ve kart yönetimi sorunlarının nasıl entegre bir biçimde çözüme ulaştığını, bununla birlikte çeşitli akıllı kart uygulamalarıyla kurumunuzda verimliliği arttırmanın yollarını sizlerle paylaşıyor olacağız. Microsoft’un ağ güvenliği çözümlerinin ayrılmaz bileşenlerinden olan kimlik yönetimi teknolojilerini yakından tanımak üzere, İş Ortağımız Exedra’nın, organizasyon çapında kimlik yönetimini nasıl etkin kılabileceğinizi aktaracağı seminerimize sizi de bekliyoruz.

Tarih

15 Şubat 2008 Cuma, 14:00 – 17:00

Yer

Microsoft İstanbul Ofisi Marmara Salonu

Gündem

14:00 – 14:50

Kimlik Yönetimi nedir?

o Kurumsal Kimlik Yönetimi İhtiyaçlarına bakış o ILM(Identity Lifecycle Manager)’a bakış

15:00 – 15:50

Çok faktörlü kimlik doğrulama

o Sertifikalar ve Smartcard’lar nedir? o CLM (Certificate Lifcycle Manager) ile kart ve Sertifika Yönetimi

16:00 – 16:50

Multi Application Kartlar

o Dikey Sektörlerde CLM ile sunulabilecek çözümler (Finans)

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir