1. Ana Sayfa
  2. Haberler

İnternetten Satış Fiyatları Düşürür


0

Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer, yazılımların mağazalarda satılması yerine internet üzerinden kişiselleştirilmiş üyelik sistemiyle satılmasının fiyatları aşağı çekeceğini savunuyor.

Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft’un tepe yöneticisi Steve Ballmer, Paris’te yaptığı bir konuşmada korsanın önlenmesi ve daha etkin kişiselleştirilmiş uygulamaların yazılım firmalarına fiyatları aşağı çekme fırsatı vereceğini belirtti Paris’te interaktif internet kullanımı üzerine yapılan bir konferansta konuşan Microsoft CEO’su Steve Ballmer, genişbant’ın yaygınlaşmasıyla kullanıcıların, yazılımların sadece işlerine yarayacak kısımlarını internet üzerinden indirerek bilgisayarlarına yükleyeceğini dile getirdi. Bu sayede, komple yazılımı satın almak gerekmeyecek ve kullanıcılar sadece işine yarayan kısmına para verecek.

GEREKTİĞİ KADAR KULLAN, KULLANDIĞIN KADAR ÖDE
Ballmer’a göre, yeni programlar internetten direkt üyelik yöntemiyle kullanıcılara ‘on-line’ olarak satılacak. Kullanıcı ödediği kadarını kullanacak, böylece gerekmeyen bölümler için para ödemeyecek. Ballmer, bu tip ‘kişiselleştirilmiş’ uygulamanın korsanın önüne geçeceğini savunuyor.

Piyasa araştırma şirketi IDC’nin istatistiklerine göre, küresel PC yazılım pazarının yüzde 35’i korsan, bu rakam gelişmekte olan pazarlarda yüzde 70’leri aşıyor.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap