İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Güneş Enerjili Netbook

Güneş Enerjili Netbook

gunesenerjili

’un yaptığı açıklama ile dünyanın ilk enerjisi ile çalışan, 10’’ ekranlı PC modeli NC215S’i pazara sunduğunu duyurdu. Güçlü performans, kolay taşınabilirlik, çevreye duyarlı ve ekonomik olması cezbedici.

Netbook’a bir saate kadar sağlanması için, iki saat süresince güneş ışığı altında kalması gerekiyor. Samsung’un SuperBrigt yansımayı önleyici ekranı sayesinde kullanıcılar, güneşin altındayken rahat bir şekilde çalışabilecekler. Toplam 14.5 saat pil ömrü ve güçlü Intel Atom İşlemci ile Samsung NC215S sınırsız taşınabilirlik sunuyor.

Samsung Electronics Türkiye BT Ürünleri Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep yeni Netbook modeli ile ilgili yapmış olduğu açıklamada;

“Samsung çevreye duyarlı ürünlerde yenilikçi özelliklere yer vermeye büyük önem veriyor. Bu bağlamda da şirket olarak dünyanın güneş enerjisi ile çalışan ilk 10’’ ekranlı Netbook PC modelini pazara sunmaktan dolayı mutluyuz. NC215S, Samsung’un süregelen yenilikçiliğini; üstün performans, kolay taşınabilirlik ve müşteri memnuniyetine verdiği değeri, açıkça ortaya koyuyor.” dedi.

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1991 yılında İstanbul'da doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi - Bilgi Yönetimi bölümünde ön lisans programını tamamladıktan sonra Ahmet Yesevi Üniversitesi - Management Information Systems ve Anadolu Üniversitesi - İşletme (AÖF) lisans programlarına devam etmektedir. System and Network, IT Security konuları ile ilgili çalışmalar yapmaktadır. Güvenlik Öğretiyoruz'un kurucularından aynı zamanda Türkiye'nin ilk MMORPG oyunu olan İstanbul Kıyamet Vakti'nde gönüllü olarak Game Master'lık yapmaktadır.

Yorum Yap