1. Ana Sayfa
  2. Server 2008
  3. Group Policy ile Logon Ekranında Uyarı Mesajı Belirleme

Group Policy ile Logon Ekranında Uyarı Mesajı Belirleme

Merhaba bu makalesinde kullanıcıların ortamında olduklarında ekranında karşılarına gelme işlemini gerçekleştiriyor olacağız.


Resim-1

Group policy management console \Default domain policy edit seçeneği seçilir.


Resim-2

Computer Configuration\Windows Settings\ kısmında : text four users attempting to logon seçeneği seçilir açılan ekranda Define this policy setting in the template kısmı aktif edilip kullanıcılara gösterilmek istenilen mesaj yazılır.

Kullanıcının bilgisayarı restrat ettikten sonra interactive logon ekranında yazılan uyarı çıkacaktır.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc728909.aspx

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Neslihan Türkeri, İstanbul doğumluyum. Üniversiteye kadar olan eğitimimi İstanbul'da tamamladım. Kocaeli Üniversitesi Fizik bölümü öğrencisiyken sektörde çeşitli firmalarda çalıştım. Üniversiteyi bitirdikten sonra sistem ve network eğitimi aldım ve bilişimle ilgili şirketlerde çalıştıktan sonra Türkiye'nin en iyi bilişim kurumu olan Bilgeadam'da eğitmenlik yapmaktayım. Verdiğim Eğitimler -Bilgisayar Mimarisi ve Ağ Teknolojileri Temelleri -Bilgisayar Yönetimi ve Kullanıcı Desteği -Sunucu Sistemleri Yapılandırma -Sunucu Sistemleri Yönetimi -HP Sunucu Teknolojileri ve Yönetimi -Cisco Ağ Teknolojileri -Microsoft Exchange Server Yönetimi -Microsoft ISA Server Yönetimi Verdiğim Seminerler Windows Small Business Server Ailesi Windows Home Server Internet Information Services 7.5 Windows PowerShell 2.0

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Hocam mesajlar msgbox olarak mı ekrana gelir peki teşekkürler