Group Policy Administrative Templates (ADMX) Şablon Nasıl Eklenir?
  1. Ana Sayfa
  2. Server 2019

Group Policy Administrative Templates (ADMX) Şablon Nasıl Eklenir?

0

Bu yazımızda Group Policy Administrative Templates (ADMX) Şablon Nasıl Eklenir? konusuna bakacağız. Group Policy için adm ve admx şablonları ile yönetim alanınızı arttırabilirsiniz. Biliyorsunuz ki Group Policy ile bir çok ayarı kullanıcı bilgisayarlarının başına gitmeden sunucu üzerinden yönetebiliyoruz fakat GPO üzerinden Windows 10‘un güncel versiyonları, Windows 11, Microsoft Office Uygulamaları ya da Mozilla Firefox, Google Chrome gibi third party uygulamaları standart ayarlar ile yönetemiyorsunuz. Böyle durumlarda adm ve admx şablonlarını güncellememiz gerekmektedir. Bu yazımızda Google Chrome adm ve admx şablonlarını Group Policy üzerine ekleyeceğiz.

Öncelikli olarak aşağıdaki linkten gösterildiği şekilde ilgili şablonları indiriyoruz.

https://chromeenterprise.google/browser/download

Resim-1

Daha sonra sunucumuzda C:\Windows\PolicyDefinitions ya da C:\Windows\SYSVOL\domain\Policies\PolicyDefinitions konumuna gidiyoruz ve aşağıda görüldüğü gibi dosyalarımızı bu alana aktarıyoruz.

Resim-2

Resim-3

Kopyalama işlemi tamamlandıktan sonra Group Policy Management‘ı çalıştırıyoruz ve örnek bir Policy’e gidip ilgili ADMX kayıtlarının geldiğini görebiliriz.

Resim-4

Bu konuyla ilgili sorularınızı linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Group Policy, Administrative Templates, ADMX, ADML, Group Policy ADMX, Group Policy Administrative Templates Şablonu Nasıl Eklenir, Group Policy ADMX Şablonu Nasıl Eklenir?

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

Ferhat ÜLKER, 1997 İstanbul doğumluyum. Küçük yaşlarda başlayan bilgisayar ile tanışma maceram lisede Bilişim Teknolojileri bölümünü seçerek devam etti. 2016 yılında Kariyer Mimari Bilişim Akademisi‘nde Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimini tamamladım. 2017 yılında İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksek Okulunda, İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümünden mezun oldum. 2017 yılından itibaren Knb Lojistik, Dorak Holding, İleri Teknoloji ve Ulustrans Logistics firmalarında Bilgi Teknolojileri alanında görev aldım. Şu anda Katre ISI firmasında Sistem Uzmanı olarak ve MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktayım.

Yorum Yaz