1. Anasayfa
 2. Haberler

Network Trafiği Arttı, Gökyüzünde Yer Kalmadı


0

Akıllı telefon üreticileri gökyüzünde bile yer bırakmadı. BlackBerry üreticisi Research in Motion salı günü yaptığı açıklamada  akıllı telefon üreticileri bant genişliklerini çok obur bir şekilde harcadıkları konusunda uyarıda bulundu. Bu durumun havayollarını da boğduğunu belirtti.

Apple BlackBerry gibi akıllı telefon üreticileri sektöründe yaşanan hızlı ilerleme tüketicinin de tercihlerini değiştirdi. Klasik mobil telefonlar, Netbooklar, wireless modemler artık yerini daha kapsamlı akıllı telefonlara bıraktı.

RIM CEO’su Mike Lazardis’e göre; iPhone’un pazara girmesi ile kablosuz data trafiği patladı ,bu da network trafiğinde ciddi tehdit oluşturmaya başladı.

Kablosuz ağlarla taşınan datalar ağırlıklı olarak Kuzey Amerika bölgesinde sorun yaratmaya başladı bile. Hızın düşmesi, konuşmaların kesilmesi gelecek tehlikenin ilk ışıkları olarak kabul ediliyor.

Lazardis’e göre üreticiler acilen önlem almalı ve yeni servisler geliştirmeli. Yeni bir sistem geliştirilmediği takdirde birkaç yıl sonra ciddi kapasite sıkıntısı yaşanacağının altını çizen RIM Ceo’su Telekom Endüstrisi Fuarı’nda sektöre seslendi.

Akıllı telefonların pazarın yüzde 25’ini oluşturduğunu belirten Lazardis Nielsen’in Pazar raporlarına göre bu rakamın çok kısa zamanda yüzde 50’ye yükseleceğini kaydetti.

Mevcut durumda akıllı telefonların geleneksel mobil telefonlara göre bant genişliğinin 30 kat fazla kullanımı olduğunu dile getirdi.

Kaynak: veteknoloji.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir