İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. DevOps
  3. GitHub Nedir ? Üyelik Nasıl Oluşturulur ?

GitHub Nedir ? Üyelik Nasıl Oluşturulur ?

111718_1418_GitHubNedir1.png

Bu yazımda sizlerle yapısını inceleyip üyelik işlemi gerçekleştireceğiz.

?

Git versiyon kontrol sistemi ile entegre olarak çalışan depolama alanıdır. GitHub kullanarak yazılımlarınızı bir takım halinde geliştirebilir yaptığınız değişiklikleri projenize yansıtabilirsiniz. GitHub ortamı sadece proje geliştirme amacı ile değil başka yazılımcıların kodlarını paylaştığı bir ortam olarak da kullanılmaktadır. Sizlerde kendi projenizi ekibinizle veya bütün GitHub üzerinde paylaştırarak kullanım sağlayabilirsiniz.

Nasıl Üye Olunur ?

https://github.com/ adresini tıklayalım ;

Resim-1

Username kısmında GitHub ortamında kullanacağımız adımızı yazalım daha sonra mail adresimizi ve parolamızı yazdıktan sonra Sign Up For GitHub seçeneğini tıklayarak üyeliğimizi gerçekleştirelim.

Resim-2

Hesabımız doğrulandıktan sonra açılan sayfada Create An Account seçeneğini tıklayalım.

Resim-3

Free ve Developer hesabı olarak iki seçenek sunulmaktadır. Bu iki seçenek arasında ki tek fark Developer seçeneğinde aylık ücret ödeyerek kendinize ait bir depolama alanı oluşturabilirsiniz. Hesap seçeneğinizi seçtikten sonra Continue seçeneğine tıklayıp devam edelim.

Resim-4

Bilgi seviyemizi ve GitHub ortamını hangi amaçla kullanacağımıza dair bir anket sunulmaktadır bunu doldurabilirsiniz veya doldurmadan da Skip This Step seçeneği ile geçebilirsiniz.

Resim-5

Böylece işlemleri tamamlayarak GitHub üyeliğimizi oluşturmuş olduk.

Bir sonra ki makalede görüşmek dileğiyle.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: github,github nedir,,,,,,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Servan Oral, 1991 yılında Diyarbakır’da doğdu. Üniversite öncesi öğrenimini Malatya’da tamamladı. Dicle Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. .Net Developer olarak birçok firmada görev almıştır. MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları olan; Bilişim Güvenliği, Microsoft Azure, Microsoft Visual Studio, C# .Net, Asp.Net, Cloud Computing, Microsoft Azure SQL, Microsoft SQL Server, MVC .Net alanlarında yazarlık yapmakta ve etkinliklerde uzmanlık alanlarında konuşmacı olarak görev almaktadır. MCP sertifikası bulunmaktadır.

Yorum Yap