1. Ana Sayfa
  2. Exchange Server 2013
  3. Exchange Server Sürümleri ve Farkları

Exchange Server Sürümleri ve Farkları


Ruijie Teknoloji Günü

Aşağıdaki tabloda, önceki sürümlerle karşılaştırıldığında Exchange Server 2013’teki yenilik veya geliştirmeler görülmektedir.

Exchange Server 2007 Exchange Server 2010 Exchange Server 2013

Lisanslama seçeneklerini görüntüleme için tıklayın

Denetimde kalın
Basitleştirilmiş yönetim: Exchange Yönetim Merkezi ile hem şirket içi hem de çevrimiçi olarak tüm Exchange hizmetleri için tek bir web tabanlı arabirim kullanın.
Güçlü ve esnek komut satırı araçları:PowerShell komut dosyası kullanarak karmaşıklığı azaltın.
Düşük maliyetli büyük posta kutuları:Daha hesaplı depolama alanı sunarken daha büyük posta kutuları için destek alın.
Role dayalı yönetim: Görevler için erişimi denetlemek ve temsilci belirlemek için roller kullanın.
Kendi koşullarınıza göre bulut: Karma dağıtımla şirket içinde, çevrimiçi olarak veya her ikisiyle posta kutuları dağıtımı yapın.
Yönetilen kullanılabilirlik: Tümleşik bir yüksek kullanılabilirlik çözümü tüm rol ve hizmetlerde uçtan uca hizmet kullanılabilirliğini izler ve yönetir.
Tüm aygıtlarda daha fazlasını yapma
Mobil e-posta: Mobil e-postalara istediğiniz şekilde erişin.
Outlook Web App: Akıllı telefonlardan, tabletlerden ve tarayıcılardan erişimi destekleyen web tabanlı e-posta alın.
Dokunma için uygunlaştırılmış: Dokunma ya da fareyle denetim için tasarlanmış e-posta deneyimi elde edin.
Birleştirilmiş gelen kutusuyla sesli mesaj:Metin önizleme ile sesli mesajları daha hızlı denetleyin ve önceliğini belirleyin.
Gelen kutusu aşırı yükünü yönetin:Konuşma görünümü ile e-postalarda daha kolay gezinin; Posta İpuçları sayesinde teslim edilmeyen veya yanlış yönlendirilen postalar olmasın; düzen içi yazma ve yanıtlama ile e-posta karışıklıklarına son verin.
Uygulamalar için destek: Web teknolojileriyle Outlook ve Outlook Web App için kolayca uygulamalar yazın ve bunları Exchange içinde denetleyip dağıtın.
SharePoint tümleştirmesi: Proje bilgilerine SharePoint ve Exchange’den, site posta kutularını kullanarak hepsine Outlook’tan erişin*.
Kuruluşunuzu güvende tutma
Yığın posta önleme ve kötü amaçlı yazılımlardan koruma: Birden fazla tümleştirme noktası veri ve iletilerinizi korur.
İş bilgilerini koruyun: Uyarılar, ileti engelleme, şifreleme ve Bilgi Hakları Yönetimi (IRM) ile verileri güvenli tutun.
Veri Kaybını Önleme (DLP): Hassas verileri belirlemek, izlemek ve korumak ve e-posta gönderilmeden önce ilke ihlalleri hakkında kullanıcıları bilgilendirmek için yerleşik DLP kurallarını kullanın.
Yerinde arşivleme ve saklama: İlke veya işletme gerekliliklerine dayalı olarak verileri otomatik olarak tutun ve eski içerikleri Yerinde Arşivde depolayın; bu uyumluluğunuzun devamını sağlar.
eBulma’yı Yönetme: Exchange posta kutularınızda, SharePoint sitelerinizde ve Lync konuşmalarınızda arama yapmak için tek bir arabirim* kullanın.
  • = Dahil değil
  • = Kısmen
  • = Tam

*Exchange ve SharePoint’in en son sürümlerini gerektirir.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2013 kullanılabilirlik açısından kolaylık saglasada alışmak biraz zaman aldı . Teşekkürler .