1. Ana Sayfa
  2. Dynamics 365
  3. Dynamics 365 Finance and Operations Formları Üzerinden Excel’e Veri Nasıl Alınır ve Güncellenir?

Dynamics 365 Finance and Operations Formları Üzerinden Excel’e Veri Nasıl Alınır ve Güncellenir?

Bu yazıda Dynamics 365 Finance and Operations formlarından verilerin nasıl Excel’e alınacağını ve Excel üzerinden değiştirilebileceğini anlatacağım. Evet yanlış duymadınız verileri Excel üzerinden değiştirebilir yeni veriler girebilirsiniz. Tabi her durumda istediğiniz gibi çalışmayabilir ama genel olarak gayet başarılı. Zaten Microsoft’un en büyük avantajlarından biri de bu sistemlerin tümünün entegre çalışabiliyor olması.

Gelelim öreğimize. Önceki yazılarımda veri aktarımı yaptığım VendGroup formunu açıyorum.


Resim-1

Açılan formdan Ofis ikonuna tıklayıp Vend (usmf)‘e tıklıyorum. Eğer formunuzda birden çok veri kaynağı ve farklı yapılar varsa burada birkaç faklı seçenek görebilirsiniz.


Resim-2

Ben lokal makineye indirmek için Download diyorum.


Resim-3

Güvenlik ayarlarından dolayı çıkan uyarılar olabilir onları kabul edip devam edebilirsiniz.


Resim-4

İlk defa açtığınızda çıkacak Trust this add-in diyorum.


Resim-5

Giriş sayfası açıldı. Burada yetkili bir ile giriş yapmalısınız.


Resim-6

Eğer sorun olmazsa otomatik dolacak ve sağda menü görünecek.

Resim-7

Veri aktarımında Description kısımlarını düzgün vermemişim onları düzeltiyorum ve Publis deyip sisteme gönderiyorum.


Resim-8

VendGroup formunu yenilediğimde Excel üzerinden yaptığım güncellemelerin gerçekleştiğini gördüm.


Bu yazıda herhangi bir form üzerinden Excel’e nasıl veri aktarabileceğinizi ve Excel üzerinden yaptığınız güncellemeleri sisteme nasıl yükleyebileceğinizi anlattım. Tabi bu çok büyük veriler için performanslı çalışmaz dikkatli olmak lazım. Birçok noktada kullanıcıların günlük hayatlarını kolaylaştıracak bir özellik. Ürünün ofis uygulamaları ile birlikte çok efektif kullanıldığını söylemek yanlış olmaz. Eskiden bu kadar kolay olmuyordu.

Selamlar.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar:
www.mshowto.org

TAGs: Microsoft Life Cycle Services, LCS, Azure, Azure DevOps, Excel Export Import, Microsoft Dynamics 365, MsDyn365FO, MsDyn365CE, MsDyn365, Dynamics 365 Insights BI, Power Automate, Power Apss, Power Virtual Agents, Dynamics 365 nedir, Dynamics 365 ERP, Dynamics 365 CRM

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2005 yılında Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldum. Okulda ve ilk iş tecrübelerimde farklı yazılım dilleri kullandım. 2007 yılında Akşam gazetesinde işe başladım ve Microsoft Dynamics 365 (eski adıyla Axapta) ile orda tanıştım. Hiç duymadığım bir dil olan X++ kullanılıyordu. Kısa sürede adapta oldum ve kariyerimi bu alanda şekillendirdim. Bir kaç iş değişikliğinde sonra kendi firmamı kurdum. Şu anda DMR de yönetici ortak ve Çözüm mimarı olarak çalışmaktayım. 2010 yılında MCT oldum. Birçok faklı ortamda eğitimler verdim. Bloğum ve Youtube kanalımda tecrübelerimi paylaşmaktayım.

Yorum Yap