1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Dell EMC RecoverPoint Güvenlik Güncelleştirilmesi ve GUI erişimi


0

Recoverpoint nedir : İki farklı veri depolama ünitesi arasında SAN ve Network tabanlı local area ve wide area network arasında replikasyon yapabilen, belirli bir zaman aralığında recover işlemi için kullanılan iş sürekliliği ve felaket kurtarma ürünüdür.

Merhaba hepimizin bildiği gibi 31 Aralık 2020 tarihinde adobe flash player desteği web tarayıcılarda bitmektedir. Dell Emc Recoverpoint ürününün web arayüzüne erişim ile ilgili bir kb yayınladı. DTA 546596: RecoverPoint: Graphical User Interface (GUI) may stop operating due to Adobe Flash Flex End of Support Life (EOSL) in December 2020

 

Sorun: RecoverPoint GUI kullanıcılarını etkilemektedir. RecoverPoint 5.0.x ve 5.1.x sürümleri, web arayüz erişimi için Adobe Flash Flex kullandığından Flash Flex web tarayıcılarda artık desteklenmemekle birlikte artık kullanıcılar Recoverpoint GUI aracılığıyla erişim sağlayamayacaklardır.

Çözüm: RecoverPoint  5.1.2 (5.1 SP2) ve sonraki sürümleri kullananlar artık 5.1.2 SP2’den 5.1.4 versiyonuna geçmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda bu işlemin nasıl gerçekleştirileceği konusuna değineceğiz.

Öncelikle web arayüze erişmek için RPClassicUI yazılımını indiriyoruz. Yazılımı burdan temin edebilirsiniz.

RPClassicUI arayüzüne erişmek için management ip adresini veya fqdn kullanabilirsiniz.

Resim-1

User name password ile login olalım.

Resim-2

Arayüze başarıyla login olduktan sonra işlemlerinizi recoverpoint ile alakalı işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Resim-3

 

Bu konuyla ilgili sorularınızı alt kısımda bulunan yorumlar alanını kullanarak sorabilirsiniz.

Referanslar

https://www.mshowto.org

TAGs: recoverpoint nedir?, adobe flash player desteği sona eriyor,

 

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

1990 İstanbul doğumluyum.İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunuyum.Profesyonel iş hayatıma 2015 yılında Belbim A.Ş. de adım attım halen burada çalışmaktayım. Microsoft Sistem ürünleri ailesi ile başladığım iş hayatıma şuanda Storage ve Sanallaştırma ürünlerinin yönetimiyle sürdürmekteyim.Her gün kendime yeni bilgiler katarak bu sektör de kişisel gelişimimi devam ettiriyorum.Siber güvenlik konusuna ilgi duymaktayım.Yakın zamanda Ahmet Yesevi Üniversitesi Siber Güvenlik Yüksek Lisans'ı bitirdim.

Yorum Yaz